DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Yatak odasına adım attığı karısı ve yasak aşkı balkondan atladı ve öldü! Sanık koca beraat etti

Eşi ve arkadaşını Küçükçekmece’deki yatak odasında bulan Hüseyin Kurt, korkup kaçarken balkondan atlayarak ikilinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Küçükçekmece’de Zeynep Kurt ile evli olan Hüseyin Kurt, 25 Kasım 2019 erken saatlerde işten ayrılıp eve gitti; Yatak odasındaki dolabı açtığında Aykut Demirtuğ’un iç çamaşırına gizlendiğini fark etti ve kısa bir mücadeleden sonra kişiyi yatak odasına kilitledi. Zeynep Kurt ve Aykut Demirtuğ’un korkup kaçarken balkondan atlayarak ölümüne neden olduğu iddia edilen sanıklar Hüseyin Kurt ve Engin Cuğ’un davası bugün de devam etti. Duruşmada merhum Aykut Demirtuğ ve Zeynep Kurt’un aileleri de hazır bulundu.

TUTUKLAMA İSTENEN

Rahmetli Aykut Demirtuğ’un babası Ahmet Demirtuğ, verilen ifadelerin birbiriyle uyuşmadığını belirterek, “Bu tür çelişkili ifadelerin olduğu yerde beraat istemek çok üzücü.” Dedi. dedim. Merhum Zeynep Kurt’un ailesi de sanıkların cezalandırılmasını ve tutuklanmasını istedi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Sanıklar Hüseyin Kurt ve Engin Cuğ da beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklar Hüseyin Kurt ve Engin Cuğ’un “olası kasıtlı öldürme” davası açılmasına rağmen haklarındaki suçun tespit edilmemesi nedeniyle beraatına karar verdi. Ayrıca mahkeme, sanıklara yönelik adli kontrol tedbirlerinin de kaldırılmasına karar verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı