DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Vaka sayısı azalmıyor! Ramazan ayının bir bölümünde “tam kapanma” aşamasına geçebilirsiniz.

Bilim adamları sık sık vakalardaki artışı durdurmanın yolunun 14 günlük tam bir kapanıştan geçtiğini söylüyorlar. Ankara kulislerinde Ramazan ayının bir kısmının tamamen kapatılabileceği konuşulmaya başlandı.

Vaka sayısına göre günde 30 bin ve neredeyse tüm mutant virüsün Türkiye’ye yayılması nedeniyle sokağa çıkma yasağının yayılması sık sık gündeme geliyor. Ancak bunun yeterli olacağını düşünmeyen uzmanlar, tam kapanma konusunun tartışılması gerektiğini savunuyorlar. Hal böyle olunca da Ankara kulislerinde Ramazan ayının bir bölümünde tamamen kapanmanın mümkün olacağına dair söylentiler konuşulmaya başlandı.

TÜM AYLAR VEYA BİRKAÇ HAFTALIK KAPATMA YAPILABİLİR

13 Nisan’da başlayacak olan Ramazan ayı ile birlikte bu dönemde 2-3 hafta süreyle tamamen kapanmanın veya tamamen kapanmanın, artışı durdurulamayan vaka sayısında azalmaya yol açabileceği düşünülüyor. Belirlenen kapanış tarihleri ​​arasında sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarının tüm ülke genelinde uygulanabileceği belirtiliyor.

GÜNLÜK VAKA SAYISINDA 4. SIRAYA YÜKSELİYORUZ

Dünya sıralamasında vaka sayısında patlama yaşanınca koronavirüs patlaması Bu arada Türkiye de üzüldü. Türkiye günlük korosu vaka sayısı, dünya sıralamasında 4. sırada yer aldı. Türkiye, mutasyona uğramış virüs vakasının hızla yayılmasıyla birlikte, toplam vaka sayısı listesinde hızla yükseliyor. Son verilere göre dünya sıralamasındaki yerimiz 9 numara oldu.

BAKAN KOCA: AŞILARIN TAMAMLANMASI HAZİRAN SONUNDA ÇIKIŞ KONTROL ALTINDA ALINABİLİR

Dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından video açıklaması yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşının tamamlanması halinde salgın Haziran ayı sonuna kadar kontrol edilebilir. Anlaşmalara uyulduğunu ifade etti; Aşılama programını etkileyecek potansiyel bir sorun yoktur Şu an itibariyle ülkemizde 14 milyonun üzerinde koronavirüs aşısı yapılmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı