Son Dakika Haberleri

Uyuşturucu kullanım anlarını sosyal medyada yayınlayan Ümitcan Uygun’un açıklaması ortaya çıktı.

Aleyna Çakır’ın ölümünün baş zanlısı olan ve uyuşturucu kullanırken görüntüsü çekilen ve bu kapsamda gözaltına alınan Ümitcan Uygun’un ilk açıklaması sosyal medyada paylaşıldı. Uygun açıklamasında, “Maddeyi kumsal lakaplı köşkte konsomatrist olarak çalışan kişiden aldım. Bu videoyu yaptığımda sarhoş oldum” dedi.

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturmada ifadesi alınan Uygun’un görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve arkadaşı T.K. Uygun ve T.K. “Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma ve teşvik etme” suçlamasıyla tutuklama kararı çıkardı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. T.K. polis sorgusunun ardından serbest bırakılan şüpheli Uygun, soruşturma savcılığına ifade vermek üzere Ankara Adliyesi’ne getirildi.

“PAVYONDA BİRLİKTE ÇALIŞAN BİR KIZDAN MADDEYİ ELDE ETTİM”

Öte yandan Uygun’un güvenlik konusundaki açıklaması ortaya çıktı. Sosyal medyada kendi adına çok sayıda hesap açıldığını ve bu hesapları kimin yönettiğini bilmediğini belirten Uygun, sosyal medyada narkotik içerik yayınlamadığını iddia ederek, “Bir kez metamfetamin kullandım. Uyuşturucu uyarıcı kullanmadım. 3-4 yıl öncesinden beri İstanbul’da bir gece kulübünde konsomatrist olarak çalışan Kumsal takma adı olan birinden aldım. “Bu kişinin bu maddeyi kullandığını veya sattığını bilmiyorum.”

“VİDEOYU ÇEKİRKEN ALKOL OLDUM”

Uygun, sosyal medyadaki videoyla ilgili olarak, “Arkadaşımla Kumsal isimli bir kişinin evine gittik. Beach daha sonra öğrendiğim metamfetamin maddesini kullanıyordu. Bana verdi. Ben içtim.” ‘İlk defa mı kullanıyorsun?’ Dedi. Uyuşturucu kullandım dedim. Kumsal bu maddeyi nereden aldı bilmiyorum. O da benden para almadı. Bu videoyu Kumsal’ın telefonundan aldım. Herhangi bir sosyal medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde sarhoştum. Bunu sosyal medyada kimin yayınladığını bilmiyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı