Kamu HaberleriSon Dakika Haberleri

Ünlü şarkıcı Ferman’dan 100 kiloluk uyuşturucu sevkiyatı!

Son dakika haberine göre; Kamyonetlerinin arızalanması nedeniyle götürdükleri tamirhanede uyuşturucu nakletmek zorunda kalan şarkıcı Ferman Eren Nerkis ve babası, Van’dan İstanbul’a 100 kilo uyuşturucu taşırken gözaltına alındı.

Şarkıcı Ferman Eren Nerkis’in babasıyla birlikte galeriden ikinci el bir kamyon aldığı iddia edildi. Taşımacılık işine giren baba ve oğlun satın aldığı kamyon bir süre sonra bozuldu. TIR’ı galeriye götüren genç şarkıcı, aracı tamir ettirdikten sonra ekstra para talebiyle karşı karşıya kaldı. Masrafa itiraz ettiği iddia edilen baba ve oğul, parayı ödemek için açık bir fatura imzaladı.

İLAÇ SEVKİYATINI ZORLAMADILAR

Tapu ile, araba tamircisine şarkıcıya uyuşturucu taşımasını teklif ettiği iddia edildi. Babası teklifi reddettiğinde ölümle tehdit edildi. İkiliye devletle çalıştıklarını, istihbarat personelinin olduğunu, herhangi bir tehlikenin olmadığını, araca GPS taktıklarını, geçerken herhangi bir sorun yaşamayacağımızı söyleyerek teklifi kabul ettiler. Polis bölgesi, ancak jandarma bölgesinde hiçbir şey yapamayacaklarını söyledi.

ŞARKICI REHİN ALINDI

Babasının gitmesi üzerine garajda rehin tutulan şarkıcı, partileri babasını yalnız bırakmamaya ikna etti ve babası ile uyuşturucu sevkiyatına başladı.

Kamyonet ile Van’a giden ikili, aracında 100 kilo uyuşturucu madde aldı. İstanbul’a geldiklerinde jandarma tarafından üçüncü köprüde yakalanan baba ve oğul gözaltına alındı. Ferman Eren Nerkis ve babası, uyuşturucu sevkiyatından üç gün önce tutuklanarak cezaevine gönderildikleri, kendilerine bağlayan araç hesabına 20 bin lira yatırdığı ortaya çıktı.

30 YIL İSTENİLEN

Zafer Fatih, Ferman Eren Nerkis ve kendilerine uyuşturucu taşıyan babası Süleymen Nerkis’e 30 yıla kadar hapis istemiyle ‘Uyuşturucu veya Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı’ davası açıldı. Dava önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı