FinansSon Dakika HaberleriTeknoloji

Türkiye’nin Yerli Kripto Parası Ascoin Ön Satışta!

Nisan ayında beta sürümüyle karşımıza çıkan yerli kripto para borsası AscoINDEX, geçtiğimiz haftalarda beta’dan çıktığını duyurmuş ve içerisinde tam 20 adet coin seçeneği bulundurarak çıkış yapan ilk türk kripto para borsası olmuştu.

Biz bu gündemi takip ederken AscoINDEX cephesinden yeni bir haber geldi. Anlaşılan o ki 5 aylık beta sürecinde sadece borsa üzerinde değil, temeli sağlam atılacak bir yerli kripto para birimi üzerinde de çalışmalar yapılmış.

Ascoin Projesi

Ascoin ön satış görseli.

Ascoin adıyla 5 Temmuz 2021’de ön satışa açılacak yerli coin’in toplam arzı 2 Milyar adet olacak. Ön satışta bu arzın %30’unu satışa açacak olan Ascoin ekibi 30 Ağustos’a kadar sürecek ICO satışlarında bir AirDrop kampanyası yapacağını da bildirdi. Bu sayede insanlar hem Ascoin’e yatırım yapabilecek, hem de görevleri tamamlayarak ücretsiz ascoin kazanabilecekler.

Yatırım ve Fonlama Coini Olacak

Ascoin’in whitepaper diye adlandırılan detaylı proje belgesini incelediğimizde toplam arzın %10 kadarına denk gelen miktar ile Türkiye’de bir üniversite’nin Blockchain alanında çalışmalarına destek olacaklarını, bunun yanında genç girişimcilerin Ar-Ge çalışmaları için ihtiyaç duyduğu fonlamayı da ilerleyen zamanlarda bir proje yarışması yaparak sağlayacaklarını belirtiyorlar.

Ascoin Arz Dağılımı

İş Ortaklarıyla Ödüller Dağıtılacak

Yine whitepaper üzerinden edindiğimiz bilgiye göre Ascoin projesinin iş ortaklarıyla birlikte yapılacak kampanyalarda dağıtılmak üzere ayırılmış olan 400 Milyon adet Ascoin görüyoruz. Bu tarz kampanyaları daha önce global çaptaki büyük projelerin bile çok az kısmı yapmışken bu denli kapsamlı bir etkinlik çalışması kullanıcılar için heyecan verici olacaktır.

Stake Yaparak %15 Kazanç Elde Edin

Ascoin satın almak isteyen kullanıcılar Ascoin.io sitesinde USDT, BTC, ETH, XRP gibi kripto paraları kullanarak çok kolay bir şekilde ödeme yapabiliyorlar. Bunun yanında Ascoin projesi yatırımcılarına 6 ay süreli bir stake opsiyonu sunuyor. Eğer Ascoin alırken 6 ay boyunca stake yapmak için fonlarınızı kilitlerseniz, 6 ayın sonunda %15 daha fazla ascoin sahibi oluyorsunuz. Bu durum projeye orta ve uzun vadede yatırım yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

Siz de Ascoin almak isterseniz buraya tıklayarak ascoin wallet sistemine kayıt olup kolayca Ascoin alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Borsa projelerini uzun zamandır takip ediyorum. Çok fazla reklam yapmaktansa kullanıcı deneyimini iyileştirmeye daha çok önem veriyorlar. Bu coin projesiyle de reklam yapmaya başlarlarsa ciddi bir rekabet ortamı oluşacaktır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı