DünyaEkonomiSağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika! Sağlık Bakanı Koca: SMA kampanyasının kirli tarafı, bazı küresel şirketlerin halkımızın iyi niyetini kötüye kullanmasıdır.

Son dakika! Sağlık Bakanı Koca, son günlerde gündeme gelen SMA kampanyasıyla ilgili olarak, “Bu kampanyanın kirli tarafı, bazı küresel firmaların halkımızın iyi niyetini kötüye kullanmasıdır. Samimi duygularla hareket edenlerin tüm çabaları masumdur” dedi.

Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL’nin SMA’lı çocuklara aktarılması için yapılan kampanya hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

“BU KAMPANYADA ARAÇ OLMAYACAĞIZ”

Sosyal medyada SMA hastalarına yönelik başlatılan kampanyanın ardından daha önce bir basın açıklaması yayınlayan Koca, SMA hastalarına yönelik yürütülen kirli kampanyaya kimsenin aracı olmaması gerektiğini belirterek, “Bizimle ilgili yapılan kirli kampanyayı netleştirmek istiyorum. SMA’lı çocuklar. Güncel ve işe yaradığı kanıtlanmış tüm tedaviler. “Çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına açıkça karşıyız. Bilimsel veriler dışında küresel ilaç şirketlerinin oyununa izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin istismar edilmesine izin vermeyeceğiz. Bir kampanya yürüten ve devletimizi aciz bırakmaya çalışan bu kampanyanın bir aracı olmayacağız. “

“GÜNAH DUYGUSUYLA HAREKET EDENLERİN ÇABASI MASUMSIZ”

Güncel konuyla ilgili bir açıklama daha yapan Bakan Koca, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı: “SMA kampanyasının ‘kirli’ tarafı, bazı global firmaların halkımızın iyi niyetini kötüye kullanmasıdır. Samimi duygularla hareket edenlerin tüm çabaları. masumdur SMA Bilimsel Komitemizin uygun gördüğü her tedavi uygun görülen hastalara uygulanır.

NE OLDU?

Milli Piyango’dan Varlık Fonu’na aktarılan 75 milyon TL’nin SMA’lı çocukların tedavisinde kullanılması için sosyal medya kampanyası başlatıldı. “Varlık Fonu” ve “SMA’lı çocuklara ikramiye verilsin” etiketleriyle başlatılan kampanyaya, dergi ve siyaset dünyasından birçok ünlü isim destek verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı