Kamu HaberleriSon Dakika Haberleri

Son dakika: Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadir Şeker hakkındaki kararın iptalini istedi

Son dakika: Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisini engellemeye çalışırken sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi öldüren Kadir Şeker’in kararının iptali için 12 yıl 6 ay hapis cezasına itiraz etti. .

Konya 3.Ağır Ceza Mahkemesi’nin açıkladığı gerekçeli kararın ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, kararın iptali için Konya Bölge Adliye 1. Ceza Dairesi’ne itiraz dilekçesi verdi. Dilekçede Yargıtay’ın kararı örnek olarak gösterilmiş, Şeker ile ilgili kararda ise hukuka aykırıdır İtiraz dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Alkolik Özgür Duran, kendilerine gelen Kadir Şeker’i lanetledi, Merhum Şeker’e gittikten sonra küfretmeye devam etti, ‘seni bulacağım’, Şeker ‘bulamazsın’ dedikten sonra, ölen alkolik Duran, Şeker’e yumruk ve tekme ile vuracak, sanığın boğazını iki eliyle sıkacak Şeker’in nefes almakta güçlük çektiğini ve bu aşamaya kadar cevap vermediğini beyan eden, sanığın ve merhumun yaşı, vücut yapısı ve güç dengesi, TCK’nın 27/2. maddesinin uygulama yeri olmamasına rağmen Olay (Yargıtay 1.Ceza Dairesi’nin 2007/1988 esasına göre 2007/865 kararına dayanılarak), mağdur Özgür Duran’ın sanık Kadir Şeker’e karşı işlediği suçlar, Şeker’in uğradığı tehlikenin ciddiyeti nedeniyle Th Merhum Duran’ın sanık Şeker’in boğazını sıkması, ceza adaleti açısından en az 12 yıl hapis cezası olarak Konya 3.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından belirlenirken, asgari 15 yıl hapis ve karara varıldı. kamu adına cezanın belirlenmesi ve kişileştirilmesinde hukuka aykırı olarak karar verildiği ve itiraz incelemesi sonucunda iptal kararı verildi.

“NE OLDU?

İddiaya göre, üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat’ta Kosova’nın merkez Selçuklu ilçesindeki parkta duyduğu sesler üzerine bir kadının şiddete maruz kaldığını düşündü ve ayrılan genç adam. çift, Özgür Duran’ın sözlü ve fiziksel müdahalesi ile karşı karşıya kaldı. Bir süredir kovalayan ve saldıran Özgür Duran, kavga sırasında bıçak darbesiyle yere yığılırken göğsünden aldığı yara nedeniyle ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı ve hayatını kaybetti. Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Şeker hakkında “haksız tahrikle kasten öldürme” suçlamasıyla 12 ila 18 yıl hapis istendi.

12 YIL 6 AY ​​CEZA

Mahkeme, sanık Şeker’i “kasten adam öldürmekten” ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Şeker’in cezasını haksız tahrik nedeniyle 15 yıla, iyi haldeki azalma ile 12 yıl 6 aya indirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı