SağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika! Komşuda bilanço ağırlaşıyor: Korona hastalarının tedavi gördüğü hastanede çıkan yangında ölenlerin sayısı 82’ye yükseldi

Son dakika! Irak İçişleri Bakanlığı, Bağdat’ta koronavirüs hastalarına tahsis edilen hastanede dün gece çıkan yangın sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 82’ye yükseldiğini bildirdi. 110 kişinin yaralandığı yangına ilişkin devlet televizyonu yangının nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Yerel basında yangının bir akrabanın oksijen tüpüne ilgisizliği ve ihmalinden kaynaklandığı iddia edildi.

Irak İçişleri Bakanlığı, Bağdat’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına tahsis edilen hastanede dün çıkan yangın sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 82’ye yükseldiğini bildirdi.

82 kişi öldü, 110 kişi yaralandı

Bakanlık Sözcüsü Halid el-Mihanne salgın hastanesinde çıkan yangının sonucuyla ilgili devlet televizyonuna açıklama yaptı. Mihanne, “Kovid-19 hastalarının tedavi edildiği İbn El Hatib Hastanesi’nde çıkan yangında 82 kişi şehit oldu, 110 kişi yaralandı.” Dedi. dedim. Sözcü, yangının nedeni ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

İDDİA EDİLEN OKSİJEN TÜPÜ PATLAMALARI

Dün gece Bağdat’ta İbnü’l-Hatib Hastanesinde yangın çıktı ve yangının oksijen tüpünün patlaması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Yerel medyada yangının bir hastanın oksijen tüpüne göre ilgisiz davranışı ve ihmalinden kaynaklandığı iddia edildi.

HASTANE MÜDÜRÜ KALDIRILDI

Başbakan Mustafa el-Kazimi, olayın ardından hastane müdürünü görevden aldıktan sonra yangının nedeninin araştırılması için talimat verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı