Kamu HaberleriSiyasetSon Dakika Haberleri

Son dakika! İçişleri Bakanlığı, Akşener’in “İmamoğlu’na Kanal İstanbul soruşturması açıldı” iddiasını yalanladı

Son dakika! İçişleri, Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na itiraz ettiği gerekçesiyle soruşturma açtığı iddiasını yalanladı. Açıklamada, “Kanal İstanbul afişlerine yapılan açıklamada, İmamoğlu’nun Kanal İstanbul Projesi’ne kişisel muhalefeti sorgulanmadı, ayrılıkçılıkla suçlanmadı.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de katıldığı programda Kanal İstanbul afişleri nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de İçişleri Bakanlığının bir müfettiş atadığını ve İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını ve yazılı açıklama talep edildiğini belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN YALAN

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı’na bağlı Nüfus Teftiş Kurulu’nun başlattığı soruşturmaya ilişkin açıklama: “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 16 Kasım’da katıldığı bir televizyon kanalında Kanal İstanbul Projesi’ne karşı çıktığı için, 2020. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ayrılıkçılıkla suçlandığı ve ayrılıkçılıkla suçlandığı anlaşıldığında kamuoyunu doğru bilgilendirmek için açıklama yapılması gerekli görüldü. onayı, sorumlular için ön inceleme, mülk müfettişi atandı.Lediye kanununa göre “Belediye ve Belediyenin Hak ve Menfaatleri” görevi belediyeye verilen görevlerle sınırlı olup, uluslararası hukuki boyuta sahiptir. Siyasi alana ait olan ve “Devletin Egemenliğini kamuoyuna sunarak” uygulayan “Ya Kanal veya İstanbul” gibi bir afiş Konuya ilişkin görüş, idarenin ve hukukun bütünlüğüne aykırı olduğu ve sorumlu kişilerin gerekirse ön inceleme yapılması gerektiği belirtilmiştir. Deneklerin bulunduğunu gösterin. ve bu posterlerin basıldığı kamu raporu araştırma / ön incelemeye dahil edildi. İddianın hiçbir yerinde ayrılıkçılık suçlaması yok. (7) gün içinde yazılı ifade vermesi istendi. İfade talep yazısında, Sn. Ekrem İmamoğlu’nun şahsi itirazı sorgulanmadı ve ayrılıkçılık suçlaması yoktu. “

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı