DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika haberi: Bakan Koca’dan flaş koronavirüs mutasyonu açıklaması! 4 ülkeye uçuşlar durduruldu

Son dakika haberine göre; İngiltere’de ortaya çıkan yeni koronavirüs mutasyonu dünyayı alarma geçirdi. İngiltere’den Avrupa’nın birçok ülkesine uçuşları, Türkiye’yi durdurmada önemli bir adım haline geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’nın Türkiye’ye geçici duraklı uçuşta alınan kararın olduğunu söyledi. Ayrıca tüm yolcuların test edileceği ve halen seferde olan uçuşlarda karantina kurallarının uygulanacağı açıklandı.
Son dakika haberi … Bakan Fahrettin Koca’nın Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle:

İngiltere’de koronavirüsün mutasyonu ile bulaşma oranının arttığı bildirildi. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonunda İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’dan ülkemize yapılacak uçuşlarda geçici olarak askıya alma kararı alındı.

YOL ÜZERİNDEKİ UÇUŞLARDA KARANTİN UYGULAMASI

Açıklamada, Bakan kocasının Türkiye’ye gelen uçaklara, “İngiltere kaynaklı mutasyon riskine ilişkin alınan tedbirler kapsamında yine o uçuşlar için tüm yolculara testler yapma yolu ve karantina kuralları uygulanacak. Önlemler yapılıyor. tam koordinasyon ile gerçekleştirildi. ” dedim.

THY’DEN AÇIKLAMA: YOLCULARIMIZ MAĞDURMAYACAK

Resmi Twitter adresinden açıklamada bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Sağlık Bakanlığı’nın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika’dan uçuşları durdurma kararına istinaden hiçbir yolcumuzun gelmemesini rica ediyoruz. Bilet işlemleri konusunda acelesi var. Mağdur olmayacak. “

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN İLK AÇIKLAMA

İngiltere’de hızla yayılan yeni tip koronavirüsün mutasyonu nedeniyle uçuşların askıya alındığını ve aktarım hızının yüzde 70 arttığını belirten Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), vatandaşların uçuşu yapılan ülkelere tahliye edildiğini açıkladı. karşılıklı olarak durdurulacaktır. Konuyla ilgili SHGM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ülkemiz ile İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika arasındaki uçuşlar ikinci bir değerlendirmeye kadar askıya alındı. Bu arada ilgili vatandaşların karşılıklı tahliyesi kontrollü bir şekilde yapılabilir. “Saygıyla duyurulur.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı