SağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika! Elazığ’da 5,3 büyüklüğünde deprem! Çevre illerde sarsıntı hissedildi

Son dakika! Elazığ’da 09: 37’de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Şanlıurfa, Malatya ve Diyarbakır’da hissedildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Elazığ Valisi Erkaya Yırık herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığını söyledi. AFAD ise 1.1 ile 2.8 arasında değişen 14 artçı sarsıntının olduğunu açıkladı.

Dün saat 14:00 sıralarında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana gelirken, bugün saat 09: 37’de 5,3 büyüklüğünde bir sarsıntı yaşandı. AFAD’ın verilerine göre deprem yerden 15.94 km derinlikte meydana geldi.

“EKİPLERİMİZ GÖSTERİME DEVAM EDİYOR” Elazığ Valisi Erkaya Yırık, ilk açıklamasında, “Ekiplerimizin bugüne kadar yaptığı çalışmalarda kendilerine ulaşan bir olumsuz tespit yok. Herhangi bir olumsuz tespit olmasa da ekiplerimiz devam ediyor. Herhangi bir tespit durumunda bu durum vatandaşlarımızla paylaşılacaktır.Dün deprem sonrası uyarı şeklinde bir bilgi gelmedi ama burası 24 Ocak depremi sonrası hareketli bir bölge. Devletimiz çabalıyor. Depremin yaralarını sarar. ”Bir tespit olursa kamuoyuyla paylaşacağız. “

SÜLEYMAN SOYLU: OLUMSUZ DURUM YOK İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Elazığ merkezde saat 09.37’de 5.3 büyüklüğünde 15.94 km derinlikte deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok.” . “

“CAN KAYBI VE HASAR UYARISI YOK” Bakan Soylu, “Elazığ’da 10.15 tarihi itibarı ile meydana gelen depremde Valiliğimiz, il jandarma, polis, 112 acil çağrı, Elazığ Muhtarları Taşıma Hattı ve AFAD çağrıları, can kaybı ve hasar ihbarları. Gelişmeleri anlatmaya devam edeceğiz “dedi.

“KIRILMA VE RAHATLATMA” Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün 4.1 büyüklüğünde bir depremin ardından bugün aynı bölgede 5.3 büyüklüğünde bir deprem oldu. Ocak 2020 büyük deprem. Bozulmamış irili ufaklı yerler kırılıp rahatla. Bir an önce iyileş “dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı