DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika! Çin aşısı yarın Türkiye’ye geliyor

Son dakika: THY’nin basın danışmanından yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye koronavirüs aşısının ilk partisi Çin’den gelecek. Açıklamada, aşıların yarın Pekin’den İstanbul’a geleceği ve Perşembe günü Ankara’ya götürüleceği belirtildi.

Geçen gün Çin’den gelen aşılarla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Pekin gümrüklerinde görülen koronavirüs vakaları nedeniyle tarihin bir iki gün ertelendiğini açıkladı.

THY DETAYLARI AÇIKLADI

THY bugün Çin’den yapılacak aşıların net tarihini açıkladı. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından şu açıklamalarda bulunuldu: “Bir süredir beklediğiniz aşı nakliyesinin detayları paylaşıldı. Çin’den ilk aşı partisi Pekin – İstanbul Havaalanı – Ankara şeklinde taşınacak. Uçuş detayları aşağıdaki gibi olacaktır: Aşılar, TK6175 30 Aralık PEK-IST, TK2170 seferi ile 31 Aralık seferi ile IST-ESB gönderilecektir 30 Aralık seferi İstanbul Havalimanına varış saati 06:10.

“İLK UÇAKTA 3 MİLYON DOZ OLACAK

Ayrıca alınan bilgilere göre Çin’den ilk uçuşta 3 milyon doz aşı olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YENİ YILLARDAN ÖNCE GELECEĞİNİ UMUTLADI

Öte yandan dün koronavirüs aşısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm aşı çalışmalarını yakından takip ediyor ve sonuçlara göre anlaşmalar yapıyoruz. Çin’den sipariş ettiğimiz aşıların ülkemize daha önce gelmesini temenni ediyoruz. Yeni yıl”. Erdoğan ayrıca aşıların öncelikle sağlık çalışanlarına verileceğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı