SağlıkSon Dakika Haberleri

Son dakika! Bursa’da yılbaşı öncesi 3 kişi sahte alkolle zehirlenerek hayatını kaybetti

Son dakika! Bursa’da yılbaşı öncesi sahte alkol nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi. 11 kişinin daha hastanede tedavisine devam edildiği, 6’sının ise ağır olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda sahte alkol nedeniyle çok sayıda kişi hayatını kaybederken, Bursa’da yılbaşından birkaç gün önce yeni ölümler meydana geldi. Şehirde son 2 günde alkol aldıktan sonra hastalanan 14 kişi Çekirge Devlet Hastanesi ve Şehir Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Sahte alkolle zehirlendiği tespit edilen Mehmet İncili (51) ve Ferdi Nilüfer’in (37) ardından İrfan Çivi (39) hayatını kaybetti.

6 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Hastanede tedavi altına alınan 11 kişiden Mehmet Topçuoğlu (51), Fatih Deniz Yağız (49), Sümer Çam (51), Mustafa Döğdü (58), Ramiz Hacısalihoğlu ve Güner Mollahasanoğlu’nun sağlığı ağırdı; Bahadır Emer (36), Tamer Mutlu (44), Emin Aydın (43), Aleattin Geçeli (52) ve Mehmet Özgür Kurşun’un bilinçli olduğu öğrenildi.

ALINAN 2 ŞÜPHELİ

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, kentteki sahte alkol olaylarıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Sahte içki temin eden Erhan O. ve Uğur K. isimli şahısların sorguları devam ederken, İstanbul’daki bağlantılar da araştırılıyor.

KAYIP 20 LİTRE İNCELENDİ

Ayrıca İstanbul’dan 50 litre sahte içeceğin getirildiği, bunların 30 litresinin polis tarafından bulunduğu, 20 litresinin soruşturulduğu öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı