DünyaKamu HaberleriSon Dakika Haberleri

Son dakika! Bakanlıktan tüyleri diken diken eden video! Dehşet yuvaları böyle dağınık

Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımda dün başlatılan Pençe-Yıldırım ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının planlandığı gibi devam ettiği paylaşıldı. Gönderideki videoda askerlerimizin terör hedeflerini yok ettiği anlara yer verildi.
Bakanlığın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi devam ediyor. Kahraman Komandolarımız gece boyunca kesintisiz devam eden operasyonlarda teröristlerin inine girerken, Hava Kuvvetimiz terörist hedefleri yok etti. ” Yayınlanan videoda mesajın yanı sıra teröristlerin saklandığı çukurların yok edildiği anlar da yer aldı.

Dün OPERASYON BAŞLADI

Öte yandan dün, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak’ta Metina, Zap, Avashin, Basyan ve Kandil’e yönelik operasyonlar düzenlediği bildirildi. Havadan ve karadan hedeflerin vurulduğu operasyonda kara operasyonları da sağlanıyor. Saldırı helikopterleri ve SİHA’lar da Özel Kuvvetlere destek veriyor.

“KUZEY IRAK’TA KAHRAMAN KOMUTANLAR”

Milli Savunma Bakanlığı ise operasyon devam ederken dün komandolara yönelik hazırladığı videoyu sosyal medyada paylaşarak şu notu düşürdü: “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahramanı Kuzey Irak’ta!”

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı