Kamu HaberleriSağlıkSon Dakika Haberleri

Seyahat yasağı var mı? Şehirlerarası seyahat kısıtlaması ilan edildi mi?

Yine ciddi bir yükseliş trendine giren koronavirüs kısıtlamalarına bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs önlemlerini açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı genelgesi yayınlandı. Peki seyahat yasağı var mı? Şehirler arasında herhangi bir seyahat kısıtlaması var mı? Detaylar burada …

Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Soru, vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlamalar getirilirken, gözler seyahat kısıtlamalarına çevrildi. Peki seyahat yasağına ilişkin açıklama yapıldı mı? İşte seyahat kısıtlamasının detayları …

SEYAHAT YASAĞI VAR MI?

Gün itibari ile yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından şehirlerarası seyahat yasağı da merak konusu oldu. Şehirlerarası seyahat yasağına ilişkin resmi açıklama yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı. Kabine toplantısının ardından Erdoğan, “Alışveriş yerleri, berberler ve restoranlar 10: 00-20: 00 saatleri arasında açık kalacak.

Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Sadece restoranlarda paket servis yapacak. Kahvehanelerde bir süre mola verilecek. “Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarında sigara yasağı devam edecek.”

Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü: “İl temizlik kurulları bu uygulamayı yaygınlaştıracak. Tüm bu konularla ilgili detaylara İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer verilecek.

Fedakarlık yaparak inşallah bu salgını atlatıp geleceğe sağlıklı ve barışçıl bir şekilde bakacağız. “

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı