SağlıkSon Dakika Haberleri

“Sayılar azalmazsa yeni yasaklar gelir” diyen Bakan Koca, masaya üç alternatif sıraladı.

Son kısıtlamaların ardından vaka sayısında azalma beklediklerini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayısı istediğimiz kadar azalmazsa yeni yasaklar gelecek. Tamamen kapanacak mı, şehirlerarası seyahat kısıtlaması, gece sokağa çıkma yasağı, biz karar veririz. “

Koronavirüs vaka sayısının hızla artmasının ardından uygulanmaya başlanan kısıtlamalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu tedbirler işe yaramazsa gündemlerine yeni yasaklar koyabileceklerini belirtti.

ÜÇ ÖNERİ TABLEDE SIRALANDIRILDI

Habertürk gazetesi köşe yazarı Fatih Altaylı’ya konuşan Bakan Koca, “Bu tedbirler işe yaramazsa, tedbirlere uymada hala sıkıntı varsa ve rakamlar beklediğimiz ve istediğimiz oranda düşmüyorsa emin olalım. daha zorlayıcı kısıtlamalar getirecek. “Geceleri sokağa çıkma yasağı olacak mı, buna karar vereceğiz. Ancak her şey sayılara bağlıdır. Düşerse, yasaklar azalır. Aksi takdirde artacak. “Dedi.

“HAFTA SONUNDA BİRAZ ZOR OLMASINI İSTİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının devamında alınan kararları açıklamasının toplumdaki bilinci artırdığını belirten Bakan Koca, “Cumhurbaşkanının tedbirleri açıklamış olması ve tedbir paketinin bu açıdan iyi olması iyi,” dedi. farkındalığı artırıyor ve herkese ciddiyeti hatırlatıyor. Bu ciddi bir şaka değil. Daha fazla olabilir mi? Olabilir mi? Mesela hafta sonu benim adıma biraz daha sert önlemler almak isterdim. Ama bu verdi kamuoyuna yeterli mesaj. “ifadelerini kullandı.

“İKİ GÜNDE ARTIŞ TREND DÜŞTÜ”

Hastalığın son kısıtlamaların uygulamaya konmasının ardından iki gün içinde hastalığın artış eğilimini düşürdüğünü belirten Bakan Koca, şöyle devam etti: “Bu, bir adım sonrası hasta sayısına, sonrasında ağır hasta sayısına olumlu yansıyacak. bir adım, bir adımdan sonraki entübasyon sayısı ve bir adım sonraki ölümlerin sayısı. Hepsi kademeli olarak düşecek. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı