Son Dakika Haberleri

Rus bilim adamı uyardı: Uykusuzluk koronavirüs riskini yüzde 250 artırıyor

Rus bilim adamı Aleksandr Kalınkin, uykusuzluğun koronavirüs de dahil olmak üzere viral enfeksiyonlara yakalanma riskini yüzde 250 artırdığını söyledi. Uykunun çok önemli olduğunu ve bağışıklık sağladığını belirten Kalınkın, uyku kalitesinin iyileştirilmesi için de önerilerde bulundu.

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Uyku Tıbbı Merkezi Başkanı Dr. Aleksandr Kalinkin, uykusuzluğun koronavirüs dahil viral enfeksiyonlara yakalanma riskini yüzde 250 artırdığını söyledi.

“UYKU ÇOK ÖNEMLİDİR, BİZİM BAĞIŞIKLIĞIMIZI YAPAR”

Govorit Moskva radyosuna konuşan Kalinkin, “Uyku ve bağışıklık neredeyse eşanlamlıdır” dedi, “Uyku ve bağışıklık neredeyse eş anlamlıdır. Uykunun azalması durumunda, bağışıklık keskin bir şekilde düşer ve beş saatten az uyuyan bir kişide virüs yoktur. Yedi saatten fazla uyuyanlara göre etkileri Enfeksiyon kapma olasılığı yüzde 250’den fazla. Uyku çok önemli, bağışıklığımızı sağlıyor ”dedi.

HER GÜN AYNI SAATTE YERLEŞMEK VE KALMAK ÖNEMLİDİR

İnsanlara her gün aynı saatte yatıp uyanmalarını ve uyku kalitesini artırmak için sabahları çalar saatten vazgeçmelerini tavsiye eden Kalınkın, “İşimiz yedi ile dokuz arası normları hedefliyor. çoğu insan için saat uyku. ” Kalinkin, insanların daha iyi uyanmalarını ve sirkadiyen ritimlerini düzenlemelerini sağlayan ışık cihazları da kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı