DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Orhan Şen’den Prof. Dr. Kar yağışı uyarısı “Bugün cemre suya düştü”: Ertesi gün dikkat edin

Türkiye kar günlerine el konuluyor. Meteorolojik verilerle ilgili sosyal medya hesaplarında yer alan Prof. Dr. Orhan Şen, “Bugün nehir suya düştü. Marmara yaylalarında ertesi gün kar yağışının kar ve yağmurla karışık görülebileceği” dedi.

CNN Türkiye Meteoroloji Danışmanı Prof.Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir uyarı yaptı. Orhan Şen açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Pazarın Marmara, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde yağmur var. Yağmurla birlikte sıcaklık 6-7 C’ye düşecek. Karışık değil. karlı, ancak kar şeklinde. Diğer kesikler yağmurlu. Yüksek kesimlerde kar ve karışık yağmur görülüyor. Bugün CEMRE suya düştü.

MARMARA BÖLGESİ SICAKLIKLARI 1 VE 3 DERECE ARTACAK

Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 1 ila 3 derece artması bekleniyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bölgede daha az bulutlu ve açık hava bekleniyor. Rüzgarın doğu ve kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU’NUN EN SERIN ŞEHRİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde geceleri en düşük hava sıcaklığı sıfırın 17 derece altında Ağrı’da kaydedildi.Meteoroloji normal mevsimlerde olacak ve zaman zaman orta şiddette rüzgar kuzeyden daha hafif olacak. Gece ise Ağrı’da 17, Ardahan’da 13, Erzurum’da 12, Kars’ta 11, Tunceli ve Erzincan’da 11’de sıfırın altında olacak.4 Iğdır’da ise gündüz beklenen en yüksek sıcaklığın 12 derece olması bekleniyor. . Iğdır ve Tunceli’de 11, Erzincan’da 11, Kars’ta 4, Erzurum’da 3, Ardahan ve Ağrı’da 1, Palandöken’de kayak merkezlerinde 114, Sarıkamış’ta 78 santimetre ve Konaklı’da 43 santimetre ölçülerinde ölçüldü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı