SiyasetSon Dakika Haberleri

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Takılıp kaldığında yalan söyler

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun televizyon programında yer alan sözlerine ilişkin, “Takılıp kaldığında yalan söylüyor.” dedim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın feshedilmesi için bazı kişilere para verildiğini, katıldığı televizyon programında da parti kurma çalışmalarına destek verildiğini iddia etti.

“Muharrem İnce mi demek istiyorsun?” Kılıçdaroğlu, “Sadece bu değil” yanıtını verdi. Muharrem İnce, Ankara’daki evinin yanındaki parkta yürürken açıklama yaptı ve Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

BU YALAN CHP GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE YAPILDI

İnce, “Bu hükümet ve bu muhalefet birbirinin kopyası. Erdoğan işler ülkenin başına gelince ‘dış güçler’ demeye başlıyor. Sayın Kılıçdaroğlu da aynı yolu seçiyor. ‘Devletin adamları’ diyor. Saray’a ‘beceriksiz muhalefetini kapatmak için’ dedi. ‘Bir CHP’li giden bir gazeteciye dava açtım, CHP yönetimine dava açamadım çünkü bu bir yalan, herkes biliyor ki bunun yalan olduğunu, kurgulama.

“BU KİM, BUNU AÇIKLAMAM GEREKİYOR”

İnce, Kılıçdaroğlu’nun kongreye giderken “Sopa hazır, kongre dağıtacak, adamlar kiralandı” dediğini vurgulayan İnce, “O zaman kimse karşı çıkamaz çünkü karşı çıkarsa” Sarayın adamı, Kılıçdaroğlu dedi. “Kongrede kimse konuşamaz.” Saray birine para veriyor, finanse edecekler, parti kuracaklar. “Kim bu, o kim? Bunu açıklamalı. Bunu açıklasın, hadi çevirelim. O kişiye sırtını dönsün, onu partiden atalım, o kişiyle konuşmayalım. Bunu açıklamazsa yalan söyler. Koltuğunda oturan biri yalan söyleyemez. Takılıp kaldığında yalan atar. ‘ saray kafamızı karıştırmak istiyor ‘. Zaten kafanı karıştırıyorsun.’ Atatürk ‘diyemeyen il başkanını hala orada tutuyorsun, zaten kafan karışmış durumda. Böyle bir kimse yoksa yalan söylüyor bile olsa Atatürk’ün koltuğunda yalan söylemez, öyleyse gerekeni yapmalı ”dedi.

“KOLTUK KORUMA SEVGİSİNİ BIRAKACAK”

İnce, Kılıçdaroğlu’ndan bu konuya açıklık getirmesini isteyerek, “Sevgili Kılıçdaroğlu, bu isim herkes tarafından açıklanmalı. Açıklayana kadar gündemde tutacağım. Sürekli bir yalan rüzgarında herkes sevgisinden vazgeçecek. CHP üssünü korkutarak koltuklarını koruyun, bu ismi duyurana kadar bırakmayacağım, bu isim kim, saray tarafından finanse edilen partiyi kurmak isteyen kim, yoksa böyle biri yoksa böyle bir insanı ispat edemez, Atatürk’ün koltuğunda oturan yalancı olur ve ben bunu istemiyorum.

“KORKU TAKTİK”

Kılıçdaroğlu böyle bir iddia ortaya atınca İnce, “Bilmiyorum, geçmişe baktığımda delil yok, sürekli tekrar ediyor. Korkutma taktiği, hükümetin korkutma taktiği, CHP yönetimi de geçerli. Parti tabanı, eğer biri partiye karşı çıkmak isterse, Kılıçdaroğlu İzmir milletvekili adayı, ben de cumhurbaşkanı adayıydım İzmir’deki oylara baktığınızda 350 binden fazla oy aldım.

“DESTEK ZAMANLA ARTACAK”

İnce, parti kurup kurmama konusunda, “Sonrasında 81 ilden bahsedelim. İzmir depreminden sonra ara verdik, yakında yeniden başlayacağız. Simit dükkanında çay içerken insanlar gelip,” Sen varsın çok güzel bir iş yapıyor, arkandayız, destekliyoruz. ” Ona inanıyorum “.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı