SiyasetSon Dakika Haberleri

Muharrem İnce’den flaş CHP açıklaması: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz

Partisi CHP’ye yüklenen Muharrem İnce, “Ana muhalefet partisinin oyları CHP’nin oylarıdır, ben 40 yıldır bu partiye hizmet ediyorum. Böyle bir ortamda CHP’nin oyu yüzde 60 olmalı, 60’ları aşması lazım. Ama böyle bir durum söz konusu. “Her gün, her hafta yeni bir skandal duyuyoruz. “Bu hafta yine ne olacak merak ediyorum” haftasını bekliyoruz. Bazıları Azerbaycan’ı tam olarak destekleyemiyor, bazıları “Atatürk” diyemiyor. “

Vatan Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce, görüşme öncesinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, yarın İstanbul’da hareketin yol haritasını ve harekete katılan insanları anlatacak.

Muharrem İnce, “Ekibimiz; Yarın herkes kendini tanıtacak, saat 11’de burada bir basın toplantısı yapacağız. Arkadaşlarımın çoğunu orada göreceksin. 3 arkadaşımızın ailesinde Covid olduğu için kendileri olmadıkları halde bizim için ve kendi güvenlikleri için gelmediler. Ekibin yüzde 90’ı ile yarın basının karşısına çıkacağız. Arkadaşlarımız kendilerini tanıtacak. Arkadaşlarımıza, birbirimizden daha değerli arkadaşlarımıza haksızlık olur. Hep birlikte öğreneceksiniz “dedi.

“BÖYLE ORTAMDA MUHALEFET OYLARI YÜZDE 70’E KADAR OLMALIDIR”

İnce Muharrem, manifestosunda, “Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor, ekonomimiz endişe verici, daha düşük oranlara yönelecek. İnsanlar, gençler işsiz, emekliler geçimini sağlayamıyor. Türkiye güç sorununu çözmüyor. Ama Türkiye’nin yanında bir de muhalefet olmayan umutlar var, umut besleyemiyor, umut oluşturamıyor, Türkiye’ye umut veremeyen bir muhalefet var, umut besleyemiyor, umut besleyemiyor, güven veremiyor. Böyle bir ortamda muhalefetin oylarının yüzde 70’i olmalı ama bunun çok çok düşük olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye’ye taşınan bir ülke olarak bizler bu ülkeye taşındık, çocukları bozan insanların ellerine bıraktıkça taşındık. Üçüncü yol olarak birlikte rahat bir şekilde milletimize bir seçenek sunmak istiyoruz. Yarın kadromuzu anlatıp tanıtacağız ”dedi.

“MİLLİ İTTİFAKTAYIZ ANCAK SİYASİ BİR PARTİNİN YOL ÜZERİNDEKİ İTTİFAKLA BİRLİKTE GELMEYECEĞİNİ SAVUNUYORUZ”

İnce, CHP’den ayrılmayla oyların bölüneceğine yönelik eleştiriler üzerine, “Elbette Millet İttifakı içindeyiz ama siyasi partinin ittifakla yola çıkmaması gerektiğini savunuyoruz. Kendi gücüne güvenmeli ve ‘Tek başına 50 + 1 alacağım’ şeklinde yola çıkmalı. İttifaklar, seçimlerden 2 ay önce yapılması gereken iştir. Seçim bitmeden 2-3 yıl önce ittifaklarla yola çıkarsanız, kendi siyasi partinizin gücünü zayıflatırsınız. Bu kendine güvenen bir yapının işidir. Kendine güvenen, kendine güvenen bir yapı ’50 + 1 alacağım’ diyecek. Üçüncü olarak ‘Bu iş 50 +1 ile yapılabilir’ diyoruz, bu bizim iddiamız. Seçimlere yakın, anketleri var, saha çalışması var, sokağı var, ittifaklar kuruyorsunuz, bu ayrı bir mesele. Ama bugün ittifakla yola çıkmak mümkün değil. Bunlar sonraki işler. Cumhuriyet Halk Partisi’ne tavsiyem budur. Yani Cumhuriyet Halk Partisi şunu iddia etmelidir; 50 + 1’i tek başımıza alacağız. Bütün siyasi partiler bu şekilde yola çıkmalı, özellikle ana muhalefet partisi CHP’nin ana işlevi bu olmalıdır. Neyse zihniyet hatası buradan kaynaklanıyor “dedi.

“KİMİ AZERBAYCAN’A TAM DESTEK OLAMAZ, KİMSE ‘ATATÜRK’ DEMEZ”

CHP’den Muharrem İnce, “Şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin rekorunu kıran kararsız Türkiye’deki ilk partinin yüzde 36’sı gibi bir şey olabilir mi? Yani insanlar bir yerde umut bulamıyor. Ana muhalefet partisinin oyları … CHP’nin oyları. 40 yıldır bu partiye hizmet ediyorum. Böyle bir ortamda CHP’nin oyları yüzde 60 olmalı, 60’ları geçmeli ama böyle bir durum söz konusu değil.Hafta hafta yeni bir duyuyoruz. Her gün skandal.Hafta geçmiyor, ‘Bu hafta yine ne çıkacak merak ediyorum’ bekliyoruz Bazıları Azerbaycan’ı tam destekleyemiyor, bazıları “Atatürk” diyemiyor Gün geçmiyor, başka bir şey yok Türkiye başaramadı CHP’de maalesef yönetilemiyor, sallanıyor, yani iktidar da fırlatılıyor muhalefet de dağılıyor, Türkiye’ye üçüncü bir yoluz, üçüncü bir seçenek sunuyoruz, Türkiye kendini ortada bulacak Bir seferde seçim, sürüklenebilir seçim ”dedi.

MUSTAFA SARIGÜL İLE DİRSEK TEMAS YAPMADIK

İnce, Mustafa Sarıgül ile ilgili olarak şunları söyledi: “Vatan hareketi olarak ben hariç arkadaşlarımın neredeyse tamamı seçilmiş bir kamu dairesinde belediye başkanı, milletvekili veya eski milletvekili değiller. Arkadaşlarım bu ülkeye aşık vatansever, vatansever insanlardır. Dirsek temamız yok merhaba dilerim

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı