Kamu HaberleriSiyasetSon Dakika Haberleri

Milletvekilliğinin görevden alınmasının ardından TBMM’de eylem başlatan HDP’li Gergerlioğlu, yer yatağını gösterdi

Milletvekilliğinden ihraç edilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, protestolarına Meclis’te devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden 2 gündür ayrılmayan Gergerlioğlu, kaldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki parti grup odasını gösterirken, “Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu akşam Meclis’teyim. Merak etme ben kanepede uyumam. Yer yatağımız var. ” yatağını gösterdi.

“Terör propagandası yapmaktan” 2 yıl hapis cezasına çarptırılan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, yargı kararının Meclis’te okunduğu sırada milletvekilliğinden ihraç edildi.

MECLİS İÇİNDE PARTİ ODASINDA KALIR “

Anayasa Mahkemesi karar verene kadar Parlamentoda kalacağım. Gergerlioğlu ve diğer HDP’li milletvekilleri bu eylemi TBMM’deki parti grup odasına taşıdı.

YATAK GÖSTERDİ

Eyleminde ikinci günü geride bırakan Ömer Faruk Gergerlioğlu, yayınladığı videoda son durumu ve kaldığı odadan bahsetti. “Adalet nöbetinden herkese iyi geceler. Bu akşam Meclis’teyim. Milletin iradesini koruyoruz. Ailemizden ayrıyız ama demokrasi için buna değer. Hukukun üstünlüğüne kadar savaşmaya devam edeceğiz. hakim. ” HDP’nin sözlerini kullanan isim, odayı bir ara kamera ile çekti. “Merak etme, ben kanepede uyumam, arkadaşlarımız güzel bir yatak yaptı” ve ona nerede uyuduğunu gösterdi.

Gergerlioğlu, nöbete 3 milletvekili ile devam ettiğini söyledi. Danışmanlarıyla görüştüğünü ve basın kuruluşlarının sorularını yanıtladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı