Son Dakika Haberleri

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli sağanak ve kar yağışı

Meteoroloji’den alınan son değerlendirmelere göre Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu. Antalya ve çevresinde yağışların kuvvetli olması beklenirken, İç Anadolu’nun doğusunda ve Doğu Anadolu’nun kuzeyindeki yüksek kesimlerde kar yağışı görülecektir. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre: Ege, Akdeniz, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağış; Genellikle yağmur ve gök gürültülü sağanak, Akdeniz kıyılarında gök gürültülü fırtına, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklikleri, İç Anadolu’nun doğusunun yüksekleri ve yüksek kesimleri şeklinde olacaktır. Doğu Anadolu’nun batısında yağmur ve kar karışık şeklinde. Yağışların yerel olarak Antalya ve Mersin civarında kuvvetli olması beklenmektedir. Kuzeydoğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don oluşması, iç ve batı kesimlerde pus ve sis olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normlarının üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyde kuzey ve kuzeybatı yönlerinden, kuzeybatı kesimlerinden hafif, yer yer orta kuvvetli, Güney Ege kıyılarında ise güney ve güneydoğu yönlerinden kuvvetli (30-50 km / saat) esmesi bekleniyor.

GÜÇLÜ YAĞMUR UYARISI: Yağış; Antalya’nın doğusunda ve Mersin çevresinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, şimşek, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, küçük ölçekli dolu ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL ° C, 14 ° C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

ANKARA ° C, 11 ° C
Parçalı ve az bulutlu, sabah yağmurlu geçmesi bekleniyor. Geceleri sis ve pus bekleniyor.

İZMİR ° C, 17 ° C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yer yer yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece iç kesimlerde sis ve pus bekleniyor.

ANTALYA ° C, 18 ° C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü fırtına geçeceği tahmin ediliyor. Yağışın doğuda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK ° C, 17 ° C
Parçalı ve yağmurlu

TRABZON ° C, 16 ° C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

ERZURUM ° C, 3 ° C
Parçalı ve aralıklı kar yağışı

DİYARBAKIR ° C, 12 ° C
Parçalı ve yağmurlu

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı