DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Koronavirüse yakalanan usta sanatçı Şener Şen hastaneye kaldırıldı

Türk sinemasının usta ismi Şener Şen hastaneye kaldırıldı. Koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılan Şener Şen’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

TÜRKİYE’DE MEVCUT DURUM

Türkiye’de açıklanan son açıklamalara göre; 2 bin 529 kişiye de Kovid-19 teşhisi kondu, 87 kişi hayatını kaybetti. Toplam hasta sayısı 399 bin 360, ölüm sayısı 11 bin 59, ciddi hasta sayısı 3 bin 1, aktif hasta sayısı 45 bin 800 oldu. ŞENER ŞEN KİM? Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 26 Aralık 1941’de Adana’da doğdu. Asıl adı Ali Haydar Şen, babası ise Türk sinemasının önemli karakter oyuncularından Ali Şen’dir. Bakırköy Ortaokulu’nda okudu ve İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun oldu. Gençliğinde seyyar satıcılıktan minibüs şoförlüğüne kadar çeşitli işlerde çalıştı. Orta sınıf ve taşra kentlerinden İstanbul’un gecekondu mahallelerine yerleşenlere kadar her türlü insan malzemesini tanıma ve bu çevrelerde çeşitli maceraları gözlemleme fırsatı buldu. Ayrıca bir süre ilkokul öğretmenliği yaptı. Tiyatro sanatçısı Ergün Köknar’ın desteğiyle 1967’de girdiği İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda on üç yıl çalıştı.

KARİYERİNİN İLK YILLARINDA 5 YIL KÜÇÜK ROLLERDE OYNADI

Tiyatro oyunculuk hayatına Yeşil Sahne’de amatör olarak sahne alarak başladı. Yeşilçam’da çeşitli filmlerde küçük rollerin yanı sıra uzun yıllar vokal çalışmaları da yaptı. Sinemaya ilk adımını attığında fazlalık dahil her işi yaptı. Beş yıl boyunca o kadar küçük rollerde oynadı ki, bazen filmlerde dans etmeye ya da başrol oyuncusu tarafından dövülmeye başladı. Yapımcı yönetmen Ertem Eğilmez’in keşfettiği sinema oyuncusu olarak ilk kez Rıfat Ilgaz (1975) romanından uyarlanan “Hababam Sınıfı” filminde beden eğitimi öğretmeni “Badi Ekrem” karakteri ile dikkatleri üzerine çekti. Aynı filmde Nerek Şaban karakteri ile ünlenen Kemal Sunal ile harika bir çift kurdu. O yıllarda büyük gişe geliri sağlayan Kemal Sunal’ın canlandırdığı komedide vazgeçilmez bir karakteri canlandırdı. “Süt Kardeşler”, “Şabanoğlu Şaban”, “Tosun Paşa”, “Kibar Feyzo” (1978), “Çöplerin Kralı” ve “Davaro” (1981) filmleriyle seyircinin sevdiği bir oyuncu oldu. İkili ve üçlü oyunculuk karakterlerinin öne çıktığı Kemal Sunal ve İlyas Salman ile birlikte yarattığı komedi filmlerinden sonra Almanya’da tiyatro çalışmaları yaptı (1980-82).

ŞELVAR ÖRNEĞİ FİLMLE PARLADI

Şener Şen’in başrol oynadığı ve yıldızının gerçekten parladığı ilk film “Şalvar Davası” (1983) adlı yapımdı. Başar Sabuncu’nun senaryosunu yazdığı ve arka arkaya başrol oynadığı “Dürüst” ile o güne kadar çizdiği karakterlerin dışında bir karakterle izleyici karşısına çıktı. İyi bir vatandaşın kara mizah hikayesini anlatan bu film büyük bir başarı elde etti. Nesli Çölgeçen “Zugürt Ağa” da yoksul, temiz yürekli bir köy lordu; Piyango ikramiyesini kazanan düşük gelirli bir katip olan “Milyarder” de; Muhsin Bey’de (1987) şarkıcı olmaya can atan genç bir adamın (Uğur Yücel) menajerliğini yapan babacan ve duygusal bir karakteri başarıyla canlandırdı. Bir çok önemli yapımda rol alan ve geçtiğimiz günlerde tiyatro sahnesinde izleyicileriyle buluşan Şener Şen’in Kovid-19 testinin olumlu olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre, testin pozitif çıkmasının ardından 78 yaşındaki Şener Şen hastanede tedavi altına alındı. Amerikan Hastanesi’nde tedavi altına alınan Şener Şen’in durumunun iyi olduğu belirtildi.

ŞENER ŞEN EN SON TİYATRO SAHNESİNDE İZLEYİCİYLE BULUŞTU

Şener Şen, salgın öncesi geçen Kasım ayında Zengin Mutfak adlı oyunla tiyatro sahnesinde izleyicileriyle buluştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı