DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Koronavirüs aşısı olan sağlık çalışanı 2 gün sonra hayatını kaybetti

Portekiz’de Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısı yaptıran 41 yaşındaki hemşire Sonia Acevedo, 2 gün sonra hayatını kaybetti. Acevedo’nun önceden bir hastalığı veya alerjik öyküsü olmadığı belirtildi.

Koronavirüs salgını Avrupa’da etkisini artırmaya devam ederken, 27 Aralık’ta Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerde Kovid-19’a karşı aşılama başladı. Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü’nde çalışan 41 yaşındaki Sonia Acevedo 30 Aralık 2020’de Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısını yaptıran (OPI), 2 gün sonra hayatını kaybetti.

OTOPSİ RAPORU BEKLİYOR

Yetkililer, aşının ani ölümünün arkasında olduğuna dair hiçbir kanıt bulunmadığını ve olayın derinlemesine araştırıldığını belirtti. Yetkililer, Acevedo’nun kesin ölüm nedeni için bir otopsi raporu beklendiğini duyurdu.

“BELİRGİN BİR HASTALIĞI YOKTU”

OPI tarafından yapılan açıklamada, Acevedo’nun aşılandıktan sonra herhangi bir yan etki göstermediği, daha önce herhangi bir hastalığı veya alerjik öyküsü olmadığı belirtildi.

“KIZIMA NE OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORUM”

İyiydi. Sağlık sorunu yoktu. Kovid-19 aşısı yaptırdı ancak hiçbir belirti göstermedi. Ne oldu bilmiyorum Sadece cevapları istiyoruz. Acevedo’nun babası Abilio Acevedo, Portekiz medyasına yaptığı açıklamada, sadece kızımın ölümüne neyin sebep olduğunu bilmek istiyorum ”dedi. Medyada yer alan haberlerde Acevedo’nun OPI’da aşılanan 538 sağlık çalışanından biri olduğu belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı