DünyaSon Dakika Haberleri

Koç Holding Sek Süt’ü 240 milyon liraya sattı

Koç Holding iştiraklerinden Tat Gıda, süt ve süt ürünleri işine ilişkin Sek markası da dahil olmak üzere tüm varlıklarını Çallı Gıda’ya sattı. 1963 yılında kurulan Sek Süt’ün satış fiyatı 240 milyon TL olarak belirlendi.

TAT Gıda, SEK Süt’ün Çallı Gıda’ya satıldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu. Bloomberg HT’nin haberine göre Çallı Gıda, satın alma işlemini yeni kurulan CLA Süt ve Süt Ürünleri üzerinden gerçekleştirdi.

SATIŞ MALİYETİ 240 MİLYON TL

Tat Gıda’dan yapılan açıklamada, “CLA Süt ve Süt Ürünleri Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (” Alıcı “), Çallı Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (” Garantör “) ile Şirketimiz arasında, Varlık satış sözleşmesi Süt ve süt ürünleri iş kolunda şirketimizin varlıklarının devrine ilişkin imzalanmıştır 30 Eylül 2020 için Tahmini Stok Değeri olup, transfer konusu diğer varlıkların satış fiyatı olarak 83.243.273 TL bakiye olmuştur ”.

SEK SÜT 1963 YILINDA KURULDU

SEC; Türkiye’de süt üretiminin gelişmesini ve tüketiciye en kaliteli, sağlıklı, hijyenik doğal ürünler sunmak amacıyla 1963 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı kuruldu.eylül 1995 özelleştirildi ve SEK İstanbul Gayrimenkul ve küçük ve sanayicilerde Sektörde faaliyet gösteren orta ölçekli işletmeler Gıda toptancılarından oluşan 164 kişilik bir grup tarafından satın alınmıştır. 1968’de ilk pastörize sütü üretti. Ayrıca Türkiye’nin% 68’ini pastörize gıda ürünüydü.1997 ilk yıl koç hisseleri SEK topluluğu aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı