Son Dakika Haberleri

Kadir Şeker’in kurtardığı Ayşe Dırla, eroin dolu arabaya yakalandı

Konya’da sokakta sevgilisine şiddet uygulayan kişiye müdahale ederken bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Kadir Şeker ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Şeker tarafından kurtarılan Ayşe Dırla, 1 kilo eroin ele geçirildiği araca yakalandı. Araçtaki diğer kişinin Dırla’nın dini nikâhlı eşi olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri dün akşam şüphelendikleri araca operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yaklaşık 900 gram eroin ele geçirildi. Araçta bulunan Ayşe Dırla (35) ve Murat Hanlı (26) gözaltına alındı. Halk Ayşe Dırla’yı Kadir Şeker’in onu parkta dövülmekten kurtarmaya çalıştığı sırada tanıyor ve yanındaki adamın ölümüne sebep oluyordu.

Kendisinin ‘dini bağlı’ karısı olduğunu söyledi

Şüpheliler polise götürülerek sorguya çekildi. Murat Hanlı polise, Ayşe Dırla’nın ‘imam nikahlı eşi’ olduğunu söyledi. Dırla’nın o sırada şiddete maruz kalan ve Şeker’in ölümüne neden olan Özgür Duran ile dini nikahlı olduğu iddia edildi.

12,5 YIL CEZA VERİLDİ

Olay sırasında Dırla’ya şiddet uygulayan Özgür Duran’a müdahale eden Şeker, olayda kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetti. Kadir Şeker, ‘kasten adam öldürmekten’ 15 yıl hapis cezasına çarptırılırken, mahkeme cezayı 12,5 yıla indirdi. Kadir Şeker ifadesinde ‘Kadının ağlamasına dayanamadım’ diyerek müdahale etmesi gerektiğini söyledi ve Ayşe Dırla, müdahale etmeye çalışan Kadir Şeker’i ‘Ablam, o karım sen git ‘.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı