Son Dakika Haberleri

İzmir’de korkutucu olay! Herkes deprem olduğunu düşündü, ama …

İzmir’in Buca ilçesinde sağanak yağıştan sonra bir sitenin istinat duvarı çöktü. Duvarın önüne park eden yaklaşık 20 araç hasar gördü.

Olay 18:00 sıralarında Mustafa Kemal Mahallesi 686 Sokak’ta meydana geldi. İlçede şiddetli yağmurun ardından Gümüş Sitesi’nin istinat duvarı, yanındaki Altaylılar Sitesi otoparkındaki araçların üzerine çöktü.

Kısıtlama nedeniyle evlerinde bulunan site sakinleri duydukları gürültü ile büyük bir panik yaşadı. Duvarın yıkılması sonucu Gümüş Sitesi’ne park eden araçlarda ve Altaylılar Sitesi otoparkında 20’ye yakın araçta maddi hasar meydana geldi. Yıkılan duvarın enkazı altında kalan araçlar bulundukları alandan çıkarıldı. İhbar üzerine polis ekipleri hasarlı araçlarla ilgili tutanak tuttu.

Ahmet Çağlayan, duydukları ses üzerine çıktıklarını belirterek, “Evimizde oturuyorduk gürültü vardı sonra aşağı indik. İstinat duvarı çöktü, altında arabalar vardı. 10’dan fazla araç hasar gördü. Burada da hasar gördü. Karşı sitenin istinat duvarı çöktü. Dolma. Toprak, yağmur yağdığında çökme meydana geldi “dedi.

“DEPREM YENİDEN OLDU” DÜŞÜNÜYORUZ

Hakan Yalçın, olayın mağduru olduklarını belirterek, “Yoğun yağışlar sonucunda istinat duvarı 16 araca düştü. Doğal afet olarak geçmesini istiyoruz, umarım böyle bir şey olur, şu anda çok sayıda vatandaş var. acı çekiyor. Sonuçları dört gözle bekliyoruz.

Birçok insan evdeydi, çok şükür burada kimse yoktu, sesleri duyan komşularımız vardı. Burada bir aracım var, bir de motorum var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı