EkonomiSon Dakika Haberleri

İlk kazma vuruldu! Dev proje başladı

Bursa’da Ulaştırma Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan Şehir Hastanesi raylı sistem inşaatının ilk kazıları yakında gerçekleştirilecek. Dev yatırımla ilgili bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan ve kes-kapa yöntemiyle yapılacak yatırımla Bursa halkının şehrin kapısına gideceğini söyledi. Raylı sistemle hastane.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tamamı Ulaştırma Bakanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek 1,6 milyarlık yatırımla şehrin her noktasından Şehir Hastanesine ulaşacak raylı sistem projesi hakkında bilgi verdi. 54 kilometrelik raylı sisteme sahip Bursa’da tamamen Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak yatırımın hem kent hem de belediye için kolaylık sağlayacağını belirten Aktaş, “3 istasyonlu 6,1 kilometrelik bir hat. . Hat ile bağlantılı olarak vatandaşlarımız demiryolu ile Şehir Hastanesi’nin kapısına gitme imkanına sahip olacak ”dedi.

6 farklı hastane ve 1.355 yatak kapasiteli dev sağlık üssünün özellikle pandemi sürecinde çok önemli görevler üstlendiğini belirten Başkan Aktaş, hastaneye giden tüm yollarda gerekli düzenlemeleri yaptıklarını belirtti. Aktaş, “Bir yandan kısayol yapıyoruz. İlk etap bitti. İkinci etapın kamulaştırma çalışmaları yapılıyor. İhaleye itiraz olmadı. 4 firma girdi. Yakında başlayacak. Elbette orada tanımlanan gün sayısını düşürmek ve umarız 2023’ün sonunda tamamlamak istiyoruz. ” Aç ve kapa yönteminin gerekçesi yoktur. Bu çalışmayı trafiği aksatmadan adım adım tamamlayacağız. Bir miktar kamulaştırma da var. Tüm işi 3 yıl içerisinde tamamlamak ve şehrin her noktasından Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlamak istiyoruz. “Muhtemelen İşçi tarafından vurulacak. İşi parça parça yapılacağı için nereden başlayacağınızdan ziyade bu süreçte bitirmek önemlidir.”

“PANDEMY’DE TOPLU TAŞIMA SAYISI YÜZDE 50 AZALDI”

Şehir Hastanesi hattının devreye girmesiyle yolcu taşıma kapasitesinin artacağını belirten Alinur Aktaş, “Şu anda normal bir süreçten geçmiyoruz. Pandemi sürecinde yüzde 50’ye düştü. Şimdi yolcu Kendi halk otobüslerimiz ve özel halk otobüslerimiz dahil raylı sistemimiz ile taşıma kapasitesi yaklaşık 1 milyon. “Biz insan taşıyoruz. Ancak bu sayı salgın nedeniyle 550 bin civarında. Normal gün itibariyle Şehir Hastanesi’nin bu rakama 200 – 250 bin daha ekleyeceğini düşünüyoruz. “

Acemiler Kavşağı

Acemi Kavşağı’nın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi şehrin iki yakasını birbirine bağlayan bir tarz olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Acemiler şehrin kalbi, doğu ve batı yakasını birleştiren önemli bir aks. Dolayısıyla bu noktada ilk olarak loop sinyal uygulaması ve loop gerçekleştirdik Şimdi Hayran Caddesi’nin uzantısı ve buraya bağlanması var, Mudanya’dan gelen viyadüğe katılma meselesi var İlk etap bitti. İkinci etap bitecek.Hayran Caddesi ile bağlantılı köprü çalışmaları yapılıyor Şu an üretim devam ediyor.Sokağı genişletip diğer ekseni tamamlayarak bu çalışmayı tamamlamış olacağız tabii ki genişletme çalışmaları var. Ankara-İzmir, İzmir-Ankara yönlerindeki yollarda genişletme çalışmaları var sanırım tüm bu çalışmaları 2021 yılı sonuna kadar tamamlayacağız. genişleme çalışmaları Başımız olduğu gibi bir de özel mülkiyet alanında genişleme çalışması. “

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı