DünyaSon Dakika HaberleriTeknoloji

Hesabına gelen para, genç yazılım geliştiricisinin kabusuydu! Evi terk etmekten korktu

Maltepe’de yazılımla uğraşan Mesut Haylar isimli vatandaş, müşterisi olduğuna inandığı dolandırıcıların hesabına aktardığı bir miktar para üzerine mahkemeye çıkarıldı. Sahtekarlıktan ‘şüpheli’ olarak yargılanacağını öğrenen Haylar, “Bu olay yüzünden psikolojim bozuldu. Evden çıkmaya korktum” dedi.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’un Maltepe ilçesinde meydana gelen olayda, alıcının ikinci el ürünlerin bulunduğu bir platform üzerinden cep telefonu satmayı kabul eden taraflardan bir banka hesabı aracılığıyla diğer tarafa ücreti gönderdiği iddia edildi. satıldı ama satıcı kendisine cep telefonu göndermeyince olayı Cumhuriyet Başsavcılığına devrederek dolandırıldı. belirtti ve şikayet etti.

DAVAYA DAVA KATILDI

Sattığı cep telefonunu alıcıya göndermediği iddia edilen kişi, o sırada parayı almasına rağmen satın aldığı 2 bin 500 lirayı farklı kişilerin hesaplarına aktardı. Üçüncü şahıslara aktarılan 2 bin 500 lira nihayet Maltepe’de yaşayan ve yazılım işi ile uğraşan Mesut Aylar’a sağladığı yazılım hizmetinin ardından elektronik para sistemi ile transfer edildi.
Cep telefonu satıcısı tarafından dolandırıldığını belirten kişinin şikayette bulunması üzerine dava açıldı. Yazılım şirketi sahibi Mesut Aylar, paranın geldiği son hesap olarak görününce, paranın gittiği hesapların takibi üzerine açılan davada ‘sanık’ olarak yer aldı.

“HEM SATAN TELEFON HEM DE BENİ DEĞİŞTİRDİ”

Mesut Haylar, kendisine açılan davayı öğrenince hayatının şokunu yaşadığını belirterek, “İkinci el alışveriş sitesinden telefon alan bir bayan satıcıdan cihazın parasını gönderip göndermesini istedi. Telefonunu kendisine kargo ile gönderebilirsiniz.Ama satıcı kadına telefon göndermemiştir.Alıcıya telefonu göndermeyen kişi bu parayla farklı yerlere ödeme yapmaktadır.Bize gönderen kişinin bilgilerine ulaşamıyoruz. Bu durumun sonunda sanırım olayın sanıkıyım. Erkekler hem telefonu sattıkları kişiyi hem de beni dolandırdılar. “diye konuştu.

“PSİKOLOJİM BU ETKİNLİKLE KIRILDI”

Olaydan sonra zor zamanlar geçirdiğini söyleyen Haylar, “Evden çıkmaya korktum. Sokakta polisi görünce beni almaya geldiler sanırım ve korkuyorum. Psikolojim kötüleşiyor. bu olay.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı