DünyaKamu HaberleriSağlıkSiyasetSon Dakika Haberleri

HDP’li Sezai Temelli’nin sözlerine sosyal medya tepki gösterdi: Askeri hareketliliğe hükümet politikası, kaza denemez

Bingöl’den Tatvan’a kalkan askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. Tüm şehitlerin ağlamasıyla Türkiye, hdp’l televizyon programına katılan Sezai Tabanlı, “Askeri güç hareketliliği politikası. Bu nedenle hata bir kenara çekilsin” sözlerini sosyal medyadan topluyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan Fransız-Alman ortak yapımı Cougar tipi helikopter, dün 13.55’te Bingöl’den Tatvan’a havalandı. Helikopterle temas saat 14.25’te kesildi. İHA’lar, CN-235 uçağı ve bir helikopterin yanı sıra bölgeye komando timleri de sevk edildi. Tatvan’ın Çekmece köyü yakınlarında helikoptere ulaşıldığında 9 askerin şehit olduğu belirlendi. Kazada 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu. 4 asker yaralandı. Yaralı askerlerden ikisi tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

“HÜKÜMET BİR TARAFA ALINAMAZ”

Sezai şehitler kanundan boğulmalara Türkiye’den gelen tüm haberleri kullandıklarına cevaben ifadelerin dikkatini çekti Tabanlı televizyon programına katıldı. 11 askerimizin şehit düştüğü acı kazayı siyasi malzeme olarak kullanan ve iktidar partisini suçlayan Temelli, “Evet zor bir bölge, kış şartları ama bu şartlar altında askeri hareketlilik aslında bir hükümet politikasıdır. . kenara çekilemez “dedi.

SOSYAL MEDYADAN YANIT

Sezai Temelli’nin sözlerine sosyal medya tepki gösterdi. Kullanıcılar, “Sinir uçlarımızla oynanıyor. Utanmıyor musun?” tepkilerini sözleriyle ifade etti.

“BURADA KURUYORLAR”

HDP üyesi Temelli daha önce, “Burası vaat edilen topraklar, Musa bütün hayatını bu toprakları arayarak geçirdi. Türkler gelip bu toprakları kuruttu” demişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı