Son Dakika HaberleriTeknoloji

Half Life: Alyx sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Half Life: Alyx sisteminin gereksinimleri açıklandı. Valve, popüler oyunun yüksek performanslı donanım gerektirdiğini açıkladı.

Half Life: Alyx sisteminin gereksinimleri nelerdir?

Valve, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Half Life serisinin yeni bir versiyonunu başlattığını duyurdu. Haberden sonra, Half Life severler merakla oynanan yeni oyunu beklemeye başladı. Modelin lansman tarihinden önce açıklanan sistem performansı da bu kez belirlendi. Serideki önceki oyunların aksine, Half Life: Alyx daha yüksek performans sistemine ihtiyaç duyacak.

Half Life: Alyx Bilgisayarım Kaldırır Mı?

İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-7500 veya AMD Ryzen 5 1600
Bellek: Minimum 12 GB Bellek
Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 serisi veya AMD RX 580 6GB Video Bellek Versiyonu

Sistem gereksinimlerine baktığımızda, 12 GB RAM gibi büyük miktarda bellek görüyoruz. Nvidia GTX 1060 veya AMD RX 580 – 6 GB VRAM’ın grafik kartı için daha düşük olduğunu açıklayan Valve, oyuncular için yüksek bir grafik oyunu yarattı. Ek olarak, bu donanım önerilmez, ancak minimum sistem gereksinimleri olarak açıklanır.

Oyunun bu kadar yüksek donanıma ihtiyaç duymasının nedeni akılda tutulması gereken bir soruydu. Bununla ilgili bir açıklamada Valve, oyunun yalnızca sanal gerçeklikle oynanabileceğini ve klavyeyle ve fareyle oynanamayacağını açıkladı.

Half Life Alyx
Half Life Alyx

Buhar verisi açısından, oyuncuların yüzde 45’i 12 GB veya daha fazla RAM’e sahip. Grafik kartı yarışmasının sadece yüzde 35’i donanım firması tarafından sağlandı, oysa yüksek donanım gerektiren oyun şirketlerinden oyunların geliştirilmesi garip kabul edildi.

Diğer oyunların sistem gereksinimleriyle karşılaştırıldığında, Red Dead Redemption 2 ve Call of Duty: Modern Savaş yeni Half Life oyununda rakip olarak ortaya çıkıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı