Son Dakika Haberleri

Geceleri ısırıyor! Egzama soğuk iklimlerde daha sık görülür

Egzama, cildin üstünde kuru, pullu, kaşıntılı bir kızarıklığa neden olur. Hastalar uyumakta zorluk çekebilir. Genellikle çocuklarda teşhis edilen hastalık, yetişkinlerde de ortaya çıkabilir.

Prof. Ahmet Akçay, egzamanın eller, ayaklar, kafa derisi ve yüz gibi vücudun birçok yerinde görülebileceğini açıklıyor. Akçay, egzama semptomlarını “geceleri yoğun kaşıntı”, “cilt kuruluğu, ciltte kırmızıdan kahverengimsi griye değişen kuru, pullu döküntüler”, “bazen sızdıran döküntüler”, “kalın, çatlamış cilt, kuru ve pul pul” olarak sıralıyor. hassas cilt. ” .
Egzama, cildin üstünde kuru, pullu, kaşıntılı bir kızarıklığa neden olur. Hastalar uyumakta zorluk çekebilir. Genellikle çocuklarda teşhis edilen hastalık, yetişkinlerde de ortaya çıkabilir. Ahmet Akçay, egzamanın eller, ayaklar, kafa derisi ve yüz gibi vücudun birçok yerinde görülebileceğini açıklıyor. Akçay, egzama semptomlarını “geceleri yoğun kaşıntı”, “kuru cilt, kuru, kırmızıdan kahverengimsi-griye uzanan pullu döküntüler”, “bazen sızdıran döküntüler”, “kalın, çatlak cilt, kuru ve pul pul” ve “hassas” olarak sıralıyor. deri. ” .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı