DünyaSon Dakika Haberleri

Eski Ermenistan Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye’yi doğrudan savaşa sokmaya çalıştık, başarısız olduk

Ermenistan’ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Erivan hükümetinin Dağlık Karabağ Savaşı’nın başlaması için tüm imkanları kullandıklarını belirterek, “Ermenistan müzakereleri engelledi. Aslında Türkiye doğrudan savaşa girmeye çalıştı, o olmadı” diye konuştu. dedim.

Azerbaycan ordusu, 27 Eylül’de işgal altındaki toprakları kurtarmak için başlatılan operasyon kapsamında Ermenistan ordusuna ağır bir darbe indirdi. Dağlık Karabağ’da Türk İHA’larının desteğiyle tek tek kritik noktaları kaybeden Ermenistan, Rusya’nın öncülüğünde ateşkes anlaşması imzalamak zorunda kaldı. Anlaşmaya göre Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın kontrolü altındayken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da eleştirilerin hedefi oldu. Tüm bu gelişmeler sıcaklığını korurken, Ermenistan’ın ikinci Cumhurbaşkanı Robert Kocharyan’dan itiraf gibi bir açıklama geldi.

“SOK Türkiye’ye savaşta çok çalıştık, BAŞARISIZ”

Koçaryan, Ermeni yöneticilerin savaşın başlaması için tüm imkanları sağladığını belirterek, “Ermenistan müzakereleri engelledi. Ermeniler, Türkiye direk savaş sokmaya çalıştı, başarısız oldu. Azerbaycan’da yaptılar uluslararası meşruiyet kazandılar” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı