Son Dakika Haberleri

Erdoğan’ın Azerbaycan’da okuduğu şiir, İran’ı rahatsız etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarının kurtarılması için dün Azerbaycan Azadlık Meydanı’nda düzenlenen Zafer Geçit Töreninde konuştu.

ERDOĞAN’IN AZERBAYCAN’DA OKUYDUĞU ŞAİR

Şair Bahtiyar Vahapzade’nin “Araziden pay yok” şiirinden bir bölüm okuyan Erdoğan, 30 yıllık hasretin ardından Karabağ’ı anayurda getiren Azerbaycan ordusunun askerlerini kutladı ve onu öptüğünü söyledi. dualarla cepheye gönderen annelerin elleri. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Erdoğan, “Aras şarkısını daha kuvvetli seslendirecek. Karabağ’ı en ince okuyan nefesler daha güçlü çıkacak” ifadelerini kullanarak Aras türküsünün sözlerini okudu,

“Aras’ı ayırdılar

Onu kumla doldurdular;

Seni bırakmam

Sert ayrıldılar

Ay Lâçin, hayat Lâçin,

Erkekler yılı kurban laçin “

Erdoğan, “Güzelliğine feda ettiğimiz Laçin artık özgür. Şuşa gibi, Fuzuli, Cebrail, Zengilan Kubatlı, Ağdam ve Kelbecer gibi artık özgür. Bugün büyüklerin ruhunun yaşandığı gün. mücahit Ahmet Cevat Bey düşüyor. ” “Kafkas İslam Ordusu’nun Enver Paşa’nın cesur askerlerinin ruhu yücelttikleri gündür. Bugün Azerbaycan şehitlerinin serdar Mubariz İbrahimov’un ruhunun geldiği gündür.”

İRAN DIŞİŞLERİ BAKANI ZARIF’DEN OLAĞANÜSTÜ SÖZCÜKLER

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün okuduğu şiirden rahatsız oldu. Zarif, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü’de kötü anlattığı şeyin, Aras’ın kuzeyindeki bölgelerin anavatanı İran’dan zorla ayrılmasına işaret ettiği konusunda bilgilendirilmedi.

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin egemenliğine zarar verdiğinin farkında değil miydi?

Sevgili Azerbaycan’ımız hakkında kimse konuşamaz. “

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı