DünyaKamu HaberleriSiyaset

Enver Altaylı’nın ‘Baykal ve MHP’ye yönelik kaset komplosu’ ile ilişkisi

Bir süre siyaset kasetler üzerine tasarlandı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bant darbesiyle tasfiye edildi. Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abülkadir Selvi, Enver Altaylı’nın “Baykal ve MHP’ye yönelik kaset komplosu” ile ilişkisini köşesine getirdi.

Abdulkadir Selvi’nin yazısıyla ilgili bölüm ise şöyle;

Bir süre siyaset kasetler üzerine tasarlandı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal bant darbesiyle tasfiye edildi ve Kılıçdaroğlu CHP’nin başına geçti. MHP’de kasetler “genel başkan yardımcılarının siyasete veda etmesi gerekiyordu.

Bantlar siyasette deprem olurken, daha sonra CHP ve MHP’yi alt üst eden yapının FETÖ olduğu ortaya çıktı.

CHP ve MHP’nin kaset operasyonları ile tasarımları görme sürecinde bir isim öne çıktı. FETÖ tarafından yurtdışında kaçırılan İbrahim Faruk Bayındır’dan bahsediyorum.

Enver Altaylı hakkındaki iddianameyi incelerken İbrahim Faruk Bayındır ismiyle karşılaştım. Enver Altaylı, diğer GSM hatlarında mahkeme kararıyla yapılan HTŞ’yi incelerken, CIA, Alman istihbaratı ve Amerika’dan Feton’un karanlık bir ilişki ağına sahip olduğu efsanesinden yola çıkarak, Almanya’dan Türkiye’den, “Anwar Altaylılar Feton-PYD Gazeteci Haydar Meriç’in öldürülmesinde adı geçen İbrahim Faruk Bayındır’la görüşme, MHP’nin kaset komploları ve aralarında CHP ve Deniz Baykal’ın da bulunduğu Silahlı Terör Örgütü’nün birçok üst düzey mensubuyla yoğun temas kayıtları olduğu belirtildi. .

Enver Altaylı’nın İbrahim Faruk Bayındır’la “yoğun temas kayıtlarının” bulunması beni şaşırttı mı? Şaşırmadım. Ancak Türk siyasetinde büyük bir değişikliğin yolu için yapılan komplonun başarısızlıklarından biri olan İbrahim Faruk Bayındır ile Enver Altaylı arasındaki ilişkinin vurgulanması gerekiyor. Bir yandan “kara prens” Enver Altaylı, diğer yandan FETÖ mensuplarının CHP ve MHP’ye karşı düzenlediği kaset operasyonu.

CHP Genel Başkanı bantlarla değişti. Deniz Baykal tasfiye edildi, MHP’de kilit görevlerde bulunan 10 genel başkan yardımcısı 48 saat içinde istifa etmek zorunda kaldı. Bunlar normal işler mi?

Olayın ardından Deniz Baykal, “Hükümetin samimiyetine inanmıyorum ama ABD’den veya Pennsylvania’dan aldığım mesajlara inanmıyorum” yorumunu yaptı. Baykal’ın o gün Pennsylvania’yı aklamaya çalıştığı anlaşılmadı. Bugün bile Baykal’ın neden o gün çıkıp “Trans-okyanus buna dahil değil” dediği net değil. Soru işaretlerini takmaktan memnun olacağım.

İddianameden aldığım alıntı bir fikir verebilir ama İbrahim Faruk Bayındır’ın adı hakkında biraz bilgi vermem gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı