EkonomiKamu Haberleri

Emekli Olacakların Maaşına 530TL – Genel Maaşlara 40TL Zam Kapıda!

Öğretmenler, polis memurları, hemşireler ve din adamları dahil olmak üzere 1,6 milyon kamu görevlisi ve kamu görevlilerinin emekli olması, ek haberleri yakından takip etti. Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, ek göstergelerin işin son aşamasına ulaştığını ve 3600 ek göstergenin emekli maaşlarının 530 ile 600 lira arasında artacağını söyledi.

“PARAMETRELERE GÖRE EK İNDİKATÖR DEĞİŞİKLİĞİ”
Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, CNN Türk’ün canlı yayınında 3600 ek gösterge hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Ek gösterge yalnızca kamu görevlilerini ifade ediyor. Kamu görevlileri de 1 Ekim 2008’den önce kamu görevlisi olanları ifade ediyor. Bu kişiler, aldıkları maaşları belirleyerek, ek göstergenin parametrelerine göre belirlenir. emekli olduklarında alacakları maaş ve ikramiye.

“530-600 TL ARASINDAKİ EMEKLİLECEK”
Ek gösterge üzerindeki çalışmalar son aşamaya ulaştı. 3600 ek göstergenin yayınlanmasıyla birlikte ücretler yaklaşık 40-50 lira artacak. Bazı insanların maaşları 20-30 lira azaltılabiliyor. Aslında, bu aylığı. Emekli maaşlarında önemli bir artış olacak. Çekilecek olanların maaşları yaklaşık 530 £ ‘dan 600 £’ a çıkacak. Emeklilik tahvillerinde yaklaşık 20 bin liralık bir artış olacak. “

“YAKLAŞIMIMIZ POZİTİF BİR YAKLAŞIMDIR”
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik kısa bir süre önce ek gösterge hakkında açıklama yaptı ve şöyle dedi:

“3600 ek göstergeye yaklaşımımız olumlu bir yaklaşımdır. Olumsuz bir sorunumuz yok, arkadaşlarımız çalışıyor.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı