Kamu HaberleriSon Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete’de 7 bakanlıkta kritik atamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı bakanlık atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı’nda önemli değişiklikler olmuştur. ve Ormancılık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararlarına göre birçok bakanlıkta önemli değişiklikler yaşandı. Adalet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve bazı kurumlarla ilgili kararlar yürürlüğe girdi. bugün itibariyle.

ADALET BAŞKANINA KRİTİK GÖREV

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıma göre Adalet Bakanlığı Adalet Başmüfettişlerine Kerem Kerim Arslan, Berkay Altuğ, Mehmet Oğraş ve Semih Çayönü atandı.

KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜKLERİNE RANDEVULAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Bilecik Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Serkan Bircan, Çanakkale Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Murat Yılmaz, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Murat Karaçanta, Bitlis Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan Kırıkkale Müdürlüğü’ne Niğde Göncü Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Kültür ve Turizm ile Alper Lütfi atandı. Adana Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari görevden alındı.

ULUSAL EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE ÖNEMLİ RANDEVULAR

Milli Eğitim Bakanlığı’nda açılan Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mustafa Sami Akyol, Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Hüseyin Kalkan atandı. Yalova Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Abdülaziz Yeniyol Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

SAĞLIK BAKANLIĞINA YENİ BAŞ DENETÇİLER ATANACAK

Sağlık Bakanlığı’nda boşalan başmüfettişlere Eda Karataş ve Mesut Ük atandı.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NA KRİTİK ATAMA

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda açık olan Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına, Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Işık, Hasan Hüseyin Mutlu ve Sıdıka Çiğdem Kanmaz, Çankırı Müdürlüğü’ne Emrullah Celepverdi ve Çankırı Müdürlüğü’ne Yaşar Karaman atandı. Zonguldak Müdürlüğü.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA RANDEVULAR

Dursun Kelkit, Tarım Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yasin Önder ise Bartın Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak atandı.

TİCARET BAKANLIĞINDA YENİ GÖREV

Yeterlilik sınavında başarılı olan ticaret müfettiş yardımcıları Osman Akkor, Adem Demirci, Cengiz Soylu, Selçuk Deligöz, Göksel Çetinkol ve Emin Özer, Ticaret Bakanlığı ticaret müfettişlerine atandı.

SGK’DA AÇIK GÖZ GİTTİ, ALICI GELİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu Sigorta Primleri Genel Müdürü Ahmet Açıkgöz görevden alındı ​​ve Savaş Alıç değiştirildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğü’ne Tamer Taşkıran, 22.Bölge Müdürlüğü İsmail Ertürk ve 3. Bölge Müdürlüğü’ne Yusuf Meşhur atandı. Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Ali Rıza Gök görevden alındı. Böylelikle Boşaldı Elektrik İletimine 1. Hukuk Müşaviri Hikmetullah Arvasthan Deniz Coates atandı.cumhuriyet Bakanı Erdoğan imzalı son dakika bilgileri aldı, Genel Müdür Yardımcısı açıldı! Resmi Gazete’de 7 bakanlıkta kritik atamalar

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı