SiyasetSon Dakika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin “HDP’yi kapatma” önerisine karşı çıkıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “HDP’nin kapısının açılmaması için kilit vurulmalı” sözlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konuda en çok ağzımız çıktı. Partiyi kapatmak yerine verilmesi gerekiyor. bireyler aracılığıyla bir ceza verilecekse “.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada açıklama yapan ve HDP’ye sert sözlerle yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Adalete ve hukuka müdahale edilmeli, kilit HDP’nin kapısına konulmalı, taşıma kapasiteleri ve Absorbe dolu. Bu terörizm yatağı ve ayrılıkçılık kapatılmalı ”dedi bomba gibi siyasi gündeme düştü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARŞI

Konu hakkında ne söyleyeceğini merak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, günler sonra suskunluğunu bozdu. Partilerin kapatılmasına karşı olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu konuda en çok ağzımız çıktı. AK Parti partiyi kapatmayı zorlaştırdı. Zaten bu bizim kararımız. Partiyi kapatmak yerine verilmesi gerekiyor. bireyler aracılığıyla bir ceza verilecekse “

“PARTİ KAPATMALARININ POZİTİF SONUÇLARI GÖRÜLMEDİ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı eşi Bahçeli’nin açıklamalarına da şu açıklamayla yanıt vermişti: “Türkiye, ulusal beka sorunu olarak terörle mücadele ediyor. Hdp’n, Türkiye partisine devretmek için önemli fırsatlar sundu. PKK’yı çukurda terörist olarak görüyoruz. örgütün tavrını koymuştu, Türkiye olsaydı bambaşka bir Türkiye olsaydı konuşabilirdik. ‘terörizm duvar örmek çağrısına hdp’ydi.

“HDP HER TÜRLÜ FİYATI ÖDEMEYE HAZIR”

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP’nin kapatılmasına ilişkin arka arkaya açıklamalarına da şunları söyledi: “HDP her türlü bedeli ödemeye hazır. HDP bir bina değil. HDP’yi nasıl kapatacaksın? Anayasa ve yasaları çiğneyerek, bir çözüm bulup büyüyerek yolumuza devam edeceğiz ”dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı