DünyaSon Dakika Haberleri

Cankoray’ın Yeni Albümü 2022’de Geliyor!

2014 yılında ilk albümü olan “Gitmeden Önce” ile çıkış yapan seslendirme sanatçısı Cankoray, 2022 yılında yeni bir albüm hazırlığında.

Cankoray’ın konserinden bir kare.

Kendine özgü bir tarzı olan ve eğlenceli karakteriyle insanların ilgisini çeken Cankoray’ın başarılı olduğu tek sektör müzik sektörü de değil.

2019 yılında Sir-Ayet ve Alamut Kalesi Cennet Fedaileri filmlerinde rol alan Cankoray, beyaz perdede de oldukça başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

Yeni albümünün 2022 Şubat ayında tüm dijital platformlarda yayınlanması beklenen Cankoray, şimdiden müzikseverleri heyecanlı bir bekleyişe sürüklemiş gibi gözüküyor.

Cankoray – Ömrüm

Cankoray Kimdir?

1972 yılında merzifon’da doğmuştur. Müzik yaşamına küçük yaşlarda başlamıştır. Esnaf bir ailenin çocuğudur. Babası doğduğu kentin önemli ticaret insanlarından olması sebebi ile de bir ucu hep İstanbul’da olan bir yaşamı olmuştur. Vatani görevini Diyarbakır’da tamamlamıştır. Daha sonra ağabeyi ile birlikte sarrafiye mesleğine yönelmiş ve halen de aynı meslekte aktif olarak ticari hayatlarına devam etmektedir.

Müzik dünyasını ziyadesi ile iyi bilen, inandığı işleri ve müziği yapabilmiş ve bu konu hakkında da özgür bir tarzı bulunmaktadır. Merzifon ve civar halka canlı rock konserleri vererek önemli bir yeri doldurmuş ve o dönemin müzikseverleri ve müziğe hevesli gençlere model olmuştur.

1999 yılında ilk albümü “sonsuz yol” sadece kaset formatında çıkmış, ikinci albümü “gitmeden önce” ise 2015 yılında dinleyici ile buluşmuştur. Alçak gönüllü, sevecen ve insan tarafları ile öne çıkan yapısı ile herkesin sevdiği saydığı bir kişiliktir. Halen müzik yaşamına devam etmekte olup yine kafasına göre takılıp şarkılar söylemekte ve hem doğduğu hem de doyduğu yerlerin tamamında adından güzel insan olarak bahsettirmektedir

Kaynak: Ekşi Sözlük – Cankoray Resmi Web Sitesi

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı