SağlıkSon Dakika Haberleri

Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Okyay: AVM’lerde ciddi bir birikim var, kapatılmalı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Okyay, yeni koronavirüs kısıtlamalarının ardından, “AVM’ler hala açık ve kasalarda ciddi bir birikim var. AVM ve adliyelerin kapatılması gerekiyor” dedi. Okyay, ev toplantılarının mutlaka bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Habertürk ekranlarında açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Profesörü Prof. Dr. Pınar Okyay; Korkunç bir boyuta ulaşan korona vakalarının sayısının ardından getirilen yeni kısıtlamaları değerlendirdi. lokanta, cafe vs. Mekânların kapalı olduğu bu günlerde AVM’lerin hala açık olmasının salgının seyri için iyi olmadığını belirtti. “AVM’ler hala açık ve kasalarda ciddi bir birikim var. Alışveriş merkezleri ve adliyeler kapatılmalıdır” diyen Okyay, kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiğini sözlerine ekledi. Profesör, evde yapılan görüşmelerin mutlaka sona ermesi gerektiğini belirtti.

HES KODU İLE ALIŞVERİŞ MERKEZİNE GİRMEYE KARAR VERİLDİ

Kabine toplantısının ardından yeni önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her alışveriş merkezi mahalle pazarı için sıhhi tesis sayısını tek tek belirleyecek. Ayrıca alışveriş merkezleri girişlerinde HES kodlaması kullanılacak. kalabalık sokaklara ve meydanlara girmek sınırlı olabilir. ” HES kodu SMS ile sorgulanabileceği gibi, Hayat Eve Sığar uygulaması ve e-Devlet üzerinden de sorgulanabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı