DünyaKamu HaberleriSağlıkSiyasetSon Dakika Haberleri

Belediye başkanından Buldan’ın Uşak paylaşımına sert tepki: Virüs gibi terör örgütü taraftarlarına yer yok

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın “Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık” tweet’i gündemdeydi. Uşak Belediye Başkanı Buldan’a, “Burası Uşak, aşıkların şehri, vatan sevenlerin yurdu. Virüsler olmadığı için terör örgütlerine ve yandaşlarına da yer yok.” Dedi. sözleriyle tepki verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona verilerine göre illerin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak farklı renklerle işaretlendiği haritayı dün gece paylaştı.

“ADIYAMAN’I KAYBEDİK AMA UŞAK’I ALIYORUZ”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Uşak dışındaki tüm düşük riskli illerin ülkenin doğusunda yer aldığına değinerek tweet attı. Buldan’ın “Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık” açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI: VİRÜS VEYA TERÖR DESTEĞİ YER YOK

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Buldan’ın paylaşım haritasına tepki göstererek, “Burası Uşak, memleketin aşk şehri, efendilerin memleketi. Virüsler için değil, terör örgütleri için değil, destekçileri için.” dedim.

AK PARTİ UŞAK YARDIMCISI DA ZİRVEYE GİRDİ

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş Buldan’dan yaptığı paylaşımla, “Bu mavi bildiğiniz mavi değil, AK Parti’nin iki renginden biri. Dikkatli bak. 11 belediyenin 10’u AK Parti’de. ”

MAVİ KATEGORİDE 14 İL

Kovid-19’da Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır düşük riskli (mavi) iller oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı