Kamu HaberleriSon Dakika Haberleri

BEKÇİ Sevk ve İdare Amirleri Değişti

Emniyet Genel Müdürlüğü, gardiyanların sevk, idare ve kişisel işlemlerinden sorumlu birimi değiştirdi. Gönderilen resmi yazıda aşağıdaki ifadelere yer verildi;

1) Yaptıkları çalışmalar neticesinde sorumluluk alanlarında halkla daha yakın diyalog kurmak ve görevlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak için iller, çarşı ve mahalle bekçileri ile yapılan görüşmelerden gelen geri bildirimler ‘; İlgi mektubumuzun 5. maddesinin (a) fıkrasında, “Büyükşehir ve Dış İlçelerimizdeki Devriye Timi Başkanlığı, çarşı ve mahalle bekçilerinin, diğer illerde ise Ekip Şefi yönetim ve idaresinden sorumlu olacaktır. Talimatları telafi eden muhafızlar emniyet müdürlüğüne atanacak, bunların yönetimi ve personeli sadece emniyet müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

2) Suçun önlenmesinde önemli bir yere sahip olan yaya devriyesi uygulamasının uygulanması ve sağladığınız güvenlik algısına yardımcı olacak değişiklikler yapılması, çarşı ve mahalle bekçilerini gece ve yaya devriyesi olarak görevlendirmeye devam etmektedir. Haftalık çalışma saatleri 40 saat olarak düzenlenecek, ancak güvenlik ve asayişin gerektirdiği süre 40 saati geçerse en az haftada bir dinlenme verilecek. Güvenlik veya asayiş görevi nedeniyle mesai saatleri dışında görevlendirilmez.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı