DünyaKamu HaberleriSağlıkSon Dakika Haberleri

Bartın’da normalleşme kararları: Yüz yüze eğitim başladı, 65 yaş üstü için pazar kısıtlaması kalktı

Bartın’da normalleşme kararları: Yüz yüze eğitim başladı, 65 yaş üstü için pazar kısıtlaması kalktı

1 Mart itibarıyla tüm şehirlerde vaka sayısının durumuna göre normalleşme süreci başlayacak ve beklenen düşüşün görülmediği şehirlerde kısıtlamalar devam edecek. Verileri değerlendiren Bartın Valiliği, 1 Mart itibarıyla yüz yüze eğitime başlama ve 65 yaş ve üstü için pazardaki kısıtlamanın kaldırılmasına karar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaka durumuna göre illerdeki kademeli normalleşme sürecine il yetkililerinin karar vereceğini açıklamasının ardından Bartın Valisi Sinan Güner’in başkanlığında Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Toplantıda alınan kararlara göre 1 Mart tarihinden itibaren il genelindeki tüm okullarda yüz yüze eğitime başlanacak. 1, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda eğitime haftada 5 gün yapılacak . 5., 6., 7., 9., 10. ve 11. sınıflar ikişerli gruplara ayrılacaktır. İlk gruplarda eğitim pazartesi ve salı, ikinci grupta ise perşembe ve cuma günleri gerçekleştirilecektir. Çarşamba günleri okullarda dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilecek. Okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya hizmet eden kantinler, öğrenci yoğunluğunu ön planda tutacak şekilde masa sandalyelerinin kaldırılması ve kısa süreli ve temel ihtiyaçlar için satış yapılması şartıyla da açılacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı