DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Bakan Koca paylaştı! İşte geçen haftaya göre vaka sayısında en çok artış ve azalış görülen iller.

Sağlık Bakanı Koca, geçen haftadan bu yana vaka oranları en çok artan ve azalan illerin listesini paylaştı. Buna göre geçen haftaya göre vaka sayısının en düşük olduğu iller; Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay. Artışın en yüksek olduğu iller; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs salgınında bir haftada 100 bin nüfusta görülen vaka sayısında en çok artış ve azalışın yaşandığı illerle ilgili tabloyu Twitter hesabından paylaştı. Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay. Artışın en yüksek olduğu illerimiz; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu. Normalleştirmek daha fazla çaba gerektirir. ”

ORDU EN ÇOK ARTAN VAKA SAYISI İLE İLLERİN BAŞINDA

Ordu, geçen haftaya göre 100 binde vaka sayısında en fazla artış görülen iller 33,98 ile ilk sırada yer aldı. Giresun 33,17 ile ikinci, Samsun 31,65 ile üçüncü oldu.

İLK BAYBURT

Bayburt, geçen haftaya göre 100 binde vaka sayısının en düşük olduğu illerde 100 binde 38,73 ile lider konumdadır. 100 binde 26,25 ile Erzincan ikinci, 20,49 ile Trabzon üçüncü sırada yer alıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı