Son Dakika Haberleri

Bakan Koca, “çok yüksek risk” grubunda yer alan 5 ilin valileri ve sağlık müdürleri ile bir araya geldi

Sağlık Bakanı Koca, “çok yüksek riskli” grupta yer alan Konya, Trabzon, Sakarya, Edirne ve Adıyaman il sağlık müdürleri ve valileriyle bir araya geldi. Koca, “Çok yüksek risk grubunda yer alan bu illerde alınabilecek önlemler ve bu illerin düşük risk grubuna girmesi için yapılması gerekenler konusunda istişarelerde bulunduk” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında yüksek risk grubunda yer alan Konya, Trabzon, Sakarya, Edirne, Adıyaman valileri ve il sağlık müdürleri ile bir araya geldi. ve valilerimizle çevrimiçi bir toplantı yaptık. Mücadele kapsamında gerçekleştirdiği aşılama çalışmaları ile ilgili bir video da yayınladı. Koca, “Koşullar ne olursa olsun sağlık hizmeti vermekten sorumluyuz. Ordu ilimizi çok yüksek riskli bir alandan düşük riskli bir bölgeye dönüştürmek. Birlikte çabalamalıyız” mesajını paylaştı.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Haritaya göre Uşak, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Bitlis, Batman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı ve Iğdır düşük riskli (mavi) iller kategorisine alındı. , Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars orta riskli (sarı) grupta yer aldı.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul ve İzmir’in yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan oldu yüksek riskli (turuncu) iller.

ÇOK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman riskli (kırmızı) iller olarak belirlendi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı