DünyaSağlıkSon Dakika Haberleri

Bakan Koca, “Aşı sıkıntısı var” dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan itiraz etti: Kabul etmiyorum, yeterli aşımız var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki 2 ay boyunca aşı temininde sıkıntı yaşanacağını söyledi. Cuma namazının ardından gündemdeki basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Koça’nın açıklamaları sorulduğunda “Kabul etmiyorum” dedi. Türkiye’de şu anda yeterli aşı bulunduğunu ifade eden Erdoğan, “Umarım Sputnik V aşısı gelir, BioNTech’in bir sözü vardır, umarım gelir.”

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun dünkü toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı temini konusunda dikkat çekici bir açıklama yaptı. Önümüzdeki iki ay aşı temininde sıkıntı yaşanacağını söyleyen Bakan Koca, “Ancak sonrasında beklenen aşı bolluğu var” ifadesini kullandı. Bakan Kocanın sözleri gündemdeyken, basın mensupları bu açıklamayı Cuma namazının ardından soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yöneltti.

“KABUL ETMİYORUM”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önümüzdeki iki ay içinde aşı temini ile ilgili açıklamaları sorulan Erdoğan, “Kabul etmiyorum” dedi.

“SPUTNIK V DE BIONTECH AŞISI AYRICA GELECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda yeteri kadar aşıya sahibiz” dedi: “Aşı temininde herhangi bir zorluk yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda bir seferlik yeterli aşımız var. Sputnik V aşısı inşallah geliyor. Rusya’dan görüşmelerimiz Gelecek Sayın Putin ile yapacağız BioNTech’in de bir sözü var ve umarım gelir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı