DünyaSon Dakika Haberleri

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den Minsk Grubuna: Sizi buraya aramadım hadi konuşun sizi dinliyorum

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev görüşmeler yapmak için Bakü’ye gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son zamanlarda çok sert eleştirdiği Minsk Grubu heyetine, “Buraya gelmek senin fikrindi, Minsk grubunu buraya davet etmedim” dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları, Fransız Stephane Visconti, ABD Andrew Schofer ve AGİT Özel Temsilcisi Andrzej Kasprzyk’i kabul etti. Aliyev, bölgedeki durumun artık değiştiğini söyledi.

“MINSK GRUBUNU BURAYA DAVET ETMEDİM”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı heyeti kendi başına Bakü’ye davet etmediğini söyledi: “Buraya gelmek sizin fikrinizdi. Minsk Grubu’nu buraya davet etmediğimi kameralar önünde tekrar söyleyebilirim. Ama bana söylediklerinde Minsk Grubu gelmek istiyor, tamam dedim, sorun değil. Belki bana söyleyecekleri bir şeyler vardır. Var dedim. “

“PASHINYAN KİM?”

Öte yandan Aliyev, Ermenistan’ın eski cumhurbaşkanları Sarkisyan ve Robert Koçaryan’ın “savaş suçlusu” olduğunu belirterek, “Biz aslında Sarkisyan ve Koçaryan’ı yendik. Tüm sorumluluğu Paşinyan’a yüklemek istiyorlar. Daha önce de dedim. Paşinyan kimdir” dedi. ? ” Sarkisyan ve Koçaryan rejimine karşı bir protesto dalgasıyla iktidara gelen rastgele bir adam.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MİNSK ÜÇLÜSÜ DENEN ÜÇÜNCÜNÜN İŞİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da işgal ettiği toprakları geri alması nedeniyle Bakü’deki Zafer Geçit Töreninde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Zafer Geçit Törenine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Minsk Üçlüsü’nün Azerbaycan’ı rahatsız ettiğini ve Bakü yönetiminin bu nedenle kendi karnını kestiğini ifade etti. Minsk üçlüsü denen bu üçlünün işi neydi? Bunlar dünyanın en güçlü ülkeleriydi. Neden geciktiler? Sonuna kadar getiremezler mi? Ama sonra çok daha olumlu mesajlar gelmeye başladı. Zaman zaman bize ulaşmak istedi ama biz geri dönmedik.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı