Son Dakika Haberleri

Aylin Sözer’i öldüren katil Kemal Delbe’nin binasına giriş anı kamera önünde

Maltepe’de, okutman Aylin Sözer’in boğazından bıçaklanarak yakılması sonucu yakan katil Kemal Delbe’nin güvenlik kamerası görüntüleri binaya girdiği anda ortaya çıktı. Kapşonlu giyen katil yalpalanmış ve kendini saklamaya çalışmıştır.

Maltepe’de üniversite hocası Aylin Sözer’in boğazını kesen Kemal Delbe’nin cinayet öncesi görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

YÜRÜYENE DİKKAT

Görüntülerde 32 yaşındaki Kemal Ayyıldız’ın 08.48 sıralarında binaya geldiği görülüyor. Titrek katil daha sonra binaya girer. Delbe, saat 13.00 sıralarında polis tarafından binadan çıkarılırken, Kemal Delbe’nin Sözer’e ait takıları da çıkarıldı.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Maltepe Kaymakamlığından cinayetle ilgili yapılan açıklama şu şekilde ifade edildi: “Maltepe ilçesinde ‘Kasıtlı Öldürme’ ile ilgili yapılan ilk tespitlere göre sabah 08.00 sıralarında Kemal Ayyıldız bir kadının evine gitti. Aylin Sözer adlı ve bir süre sonra görüştüklerinde, şüpheli Kemal Ayyıldız gözaltına alındı ​​ve olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı.

“SOYADINI DEĞİŞTİRDİ

TEK HÜCRE ŞARTLANDIRILMIŞ

Maltepe’deki cinayetle ilgili soruşturma çok yönlüdür. Maltepe’de gözaltına alınan Kemal Delbe’nin Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma sırasında Cinayet Bürosu’nda hücreye kapatıldığı öğrenildi.

ÖZEL EKİP KURULDU

Cinayet Bürosu’nda oluşturulan özel bir ekip tarafından yürütülen soruşturmada, Kemal Delbe’nin cep telefonu ve e-posta hesaplarının hatta banka hesaplarının soruşturma altında olduğu öğrenildi. Öte yandan, civardaki tüm güvenlik kamera kayıtları Cinayet Bürosunda toplanıyor. Bu görüntüler kullanılarak şüphelinin eve giriş saati net bir şekilde belirlenmeye çalışılır. Şüphelinin ilk yakalandığında, Aylin Sözer ile ilişkisini polis memurlarına anlattığı bazı iddiaların doğru olup olmadığı da soruşturulduğu belirtildi. Yetkililer, olayla ilgili delillerin toplanmasının ardından şüphelinin olayla ilgili yapılacak işlemlerin tamamlanmasının ardından Anadolu Adliyesine sevk edileceğini söyledi.

NE OLDU?

Maltepe’de Kemal Delbe, eski kız arkadaşı olduğu iddia edilen özel bir üniversitede öğretim görevlisi olan Aylin Sözer’in üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Kadın yanarak öldürülürken şüpheli polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Öte yandan katilin 2019 yılında mahkemeye başvurarak ‘Ayyıldız’ soyadını yaptığı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı