Kamu HaberleriSiyasetSon Dakika Haberleri

Ankara’nın kulislerini harekete geçiren iddia: Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı değil Başbakan olmak istiyor

CHP ve İYİ Parti’nin kamuoyuna sunmaya hazırlandığı yeni parlamento sistemi önerisine ilişkin gündemin gündeme getirilmesi için iddia ortaya atıldı. Lobide CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı değil Başbakan olmayı hedeflediği konuşuluyor.

CHP ve İYİ Parti’nin ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ önerisinin bu hafta netleşmesi beklenirken, Ankara’nın kulislerini harekete geçirecek bir iddia ortaya çıktı. Selvi, “Muhalefetin sistem önerisi” başlıklı yazısında, Millet İttifakı’nın 2023 seçimlerinde kimi cumhurbaşkanı adayı olarak aday göstereceğinin henüz netlik kazanmadığını belirtti.

3 İSİM CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYI GÜNDEMİNDE

Selvi’ye göre Millet İttifakı’nın başkan adayının isimleri İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANINA ADAY OLACAĞI İDDİASI GÜNDEMİ OLUŞTURDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adaylık” konusundaki sözleri, TBMM Genel Kurulu’nda 2021 Merkezi Yönetim Bütçe önerisinin tamamı üzerinde yapılan görüşmelere damgasını vurdu. Genel Kurul’da bütçeden bahsederken AK Parti üyelerinin “Cumhurbaşkanlığı adaylığına” atıfta bulunarak, “Aday olun, aday olur musunuz?” Diyen Kılıçdaroğlu, “Aday olup olmayacağımı kim söyledi?” çıkış ve bu sözler CHP liderinin Cumhurbaşkanı adayı olacağı şeklinde yorumlandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı