DünyaSiyasetSon Dakika Haberleri

Akşener’in açıklamalarından rahatsız olan ve “randevu” dinlenen İYİ Parti’nin HDP’ye tepkisi: Çok fazla umursamıyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisini hedef alan açıklamalarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den talep edecekleri görevden vazgeçtiklerini açıkladı. İYİ Parti Meclis Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Pek umursamıyoruz. Bunlar bizim dikkat ettiğimiz konular değil” dedi. cevapladı.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gözaltına alınan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açıklamalarda bulundu. “Selahattin Demirtaş terörist mi?” “Selahattin Demirtaş’ın terörle iç içe olduğu bir gerçektir. Bunu da inkar etmiyor.” ifadeleriyle cevap verdi.

“AKŞENER’İN CAZİBEĞİNİ KABUL ETMİYORUZ”

Akşener’in açıklamaları, siyasi parti yetkilileriyle “muhalefet turu” adı altında görüşmeye başlayan HDP’yi rahatsız etti ve geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den randevu talep edeceklerini belirtti. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, şu anda İYİ Parti ile görüşmeyi düşünmediklerini belirterek, “Meral Akşener’in HDP ve Selahattin Demirtaş’a karşı çok ağır suçlamaları vardı. Bir muhalefet partisinin iktidar dilini konuşmasını asla kabul etmeyeceğiz. Eşbaşkanımız Selahattin Demirtaş’ı terörist olarak adlandırmaya hakları yok diyebilirim. Bu nedenle İYİ Parti ile görüşmemiz gerçek değil. “Dedi.

“PKK’ya düşman olamayanlar dostumuz olamaz”

Gelişmelerden sonra İYİ Parti kanadının bu sözlere ne söyleyeceği merak konusu oldu. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan İYİ Parti Grubu Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, “Karayılan’ı bin parçaya böleceğimizi söylediniz. 10 bin parçaya böleceğiz, vermekten geri durmayacağız dediniz. Türk milletine düşman olan PKK bizim de düşmanımızdır, Türk milletine ilan ediyorum PKK ile dost olanlar da bizim düşmanımızdır. PKK düşmanları asla dostumuz olamaz. dedi.

“ÇOK ÖNEMLİ DEĞİLİZ”

Buldan, “İYİ Parti kendi diline dikkat etsin. Bu dil düzelirse durumu yeniden değerlendireceğiz. Bu kadar basit.” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Meclis Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, sözlerine yanıt verdi. Tatlıoğlu, “Kimsenin bizi nitelendirmesi pek mantıklı gelmiyor. Çok fazla umursamıyoruz. Bunlar çok dikkat ettiğimiz konular değil.” ifadeleri kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı